fbpx

16 nagłówków, które zawsze działają. Tak jak ten.

najlepsze nagłówki

 

Są takie tytuły, w które chętniej klikamy. To tak zwane klikalne nagłówki. Równie często krytykowane jak i stosowane. Codziennie śmigają nam przed oczami i codziennie budzą naszą ciekawość. Te stałe połączenia słów wciąż się sprawdzają i aż dziwne, że jeszcze się nie znudziły. Czy tkwi w nich jakaś magiczna moc? Możliwe. Zabawnym jednak jest fakt, że tak naprawdę codziennie dajemy złapać się na ten sam numer. Przyjrzjmy się zatem formie klikalnych nagłówków, a potem wyjaśnię, co ja o nich myślę.

 

16 nagłówków, które zawsze działają.

 

 1. (Jakieś tam działanie) – robisz to źle!
 2. Jak …
 3. Jak nie…
 4. X sposobów na …
 5. X (rzeczy) dzięki którym…
 6. 10 najlepszych (miejsc/sposobów/rzeczy…) na…
 7. X mitów/faktów o…
 8. O co chodzi z…
 9. Co to jest …
 10. Jestem (jakaś negatywna cecha, postawa)

 

 1. Tytuł zawierający wulgaryzm.
 2. Tytuł zawierający słowo zarabiać lub/i pieniądze.
 3. Dziwny tytuł ( np. Kroję chleb latarką).
 4. Tytuł zawierający imię i nazwisko sławnej osoby.
 5. Kontrowersyjny tytuł ( np. Nienawidzę ciężarnych kobiet.)
 6. Nagłówek zawierający zwrot do czytelnika.

 

Dużo się słyszy o tym, że blogerzy nic tylko liczą kliki. Nic tylko te wyświetlenia, unikalne i inne takie. Dlatego powyższe tytuły są tak często krytykowane, bo zachęcają do kliknięcia w nie. Są dobrymi, intrygującymi nagłówkami, a jednak lądują w szufladce “dla fejmu”. Ja osobiście nie mam nic przeciw takim tytułom. Sama często ich używam, ponieważ uważam je za ciekawsze. No bo czy przeczytałbyś mój wpis 5 mitów na temat krwiodawstwa, gdyby nosił tytuł O krwiodawstwie, albo po prostu Krwiodawstwo. Chociaż teraz myślę, że mogłam go zatytułować Wpis, którym przekonam cię do oddania krwi. Ach! Ale wtedy i tak zaliczałby się do tych klikalnych tytułów. No nic. Wracając do tematu uważam, że “nieklikalne” tytuły są zwykle, nudne i mało kreatywne. Nagłówek ma się wyróżniać, przyciągać uwagę, po to właśnie jest, by być klikalnym!

 

Czekam na Wasze wypowiedzi na ten temat. Co myślicie o takich nagłówkach?

buziaki!

Ania

PS Jeśli uważasz ten wpis za ciekawy bądź przydatny, możesz udostępnić go za pomocą kółek poniżej. Naprawdę, będę Ci ogromnie wdzięczna!

 

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu
×

Koszyk