fbpx

16 nagłówków, które zawsze działają. Tak jak ten.

najlepsze nagłówki

 

Są takie tytuły, w które chętniej klikamy. To tak zwane klikalne nagłówki. Równie często krytykowane jak i stosowane. Codziennie śmigają nam przed oczami i codziennie budzą naszą ciekawość. Te stałe połączenia słów wciąż się sprawdzają i aż dziwne, że jeszcze się nie znudziły. Czy tkwi w nich jakaś magiczna moc? Możliwe. Zabawnym jednak jest fakt, że tak naprawdę codziennie dajemy złapać się na ten sam numer. Przyjrzjmy się zatem formie klikalnych nagłówków, a potem wyjaśnię, co ja o nich myślę.

 

16 nagłówków, które zawsze działają.

 

 1. (Jakieś tam działanie) – robisz to źle!
 2. Jak …
 3. Jak nie…
 4. X sposobów na …
 5. X (rzeczy) dzięki którym…
 6. 10 najlepszych (miejsc/sposobów/rzeczy…) na…
 7. X mitów/faktów o…
 8. O co chodzi z…
 9. Co to jest …
 10. Jestem (jakaś negatywna cecha, postawa)

 

 1. Tytuł zawierający wulgaryzm.
 2. Tytuł zawierający słowo zarabiać lub/i pieniądze.
 3. Dziwny tytuł ( np. Kroję chleb latarką).
 4. Tytuł zawierający imię i nazwisko sławnej osoby.
 5. Kontrowersyjny tytuł ( np. Nienawidzę ciężarnych kobiet.)
 6. Nagłówek zawierający zwrot do czytelnika.

 

Dużo się słyszy o tym, że blogerzy nic tylko liczą kliki. Nic tylko te wyświetlenia, unikalne i inne takie. Dlatego powyższe tytuły są tak często krytykowane, bo zachęcają do kliknięcia w nie. Są dobrymi, intrygującymi nagłówkami, a jednak lądują w szufladce “dla fejmu”. Ja osobiście nie mam nic przeciw takim tytułom. Sama często ich używam, ponieważ uważam je za ciekawsze. No bo czy przeczytałbyś mój wpis 5 mitów na temat krwiodawstwa, gdyby nosił tytuł O krwiodawstwie, albo po prostu Krwiodawstwo. Chociaż teraz myślę, że mogłam go zatytułować Wpis, którym przekonam cię do oddania krwi. Ach! Ale wtedy i tak zaliczałby się do tych klikalnych tytułów. No nic. Wracając do tematu uważam, że “nieklikalne” tytuły są zwykle, nudne i mało kreatywne. Nagłówek ma się wyróżniać, przyciągać uwagę, po to właśnie jest, by być klikalnym!

 

Czekam na Wasze wypowiedzi na ten temat. Co myślicie o takich nagłówkach?

buziaki!

Ania

PS Jeśli uważasz ten wpis za ciekawy bądź przydatny, możesz udostępnić go za pomocą kółek poniżej. Naprawdę, będę Ci ogromnie wdzięczna!

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu