fbpx

20 najpiękniejszych uliczek i kamienic w Barcelonie.

 

Przeglądając i przygotowując zdjęcia z Barcelony zastanawiałam się nad tekstami, które na jej temat napiszę. Doliczyłam się trzech. W najbliższych dniach przeczytacie o tym, co jadłam w Barcelonie i o tym, co moim zdaniem warto tam zobaczyć – ten tekst będzie zapewne najobszerniejszy. Osobny post poświęcę też przepięknemu miejscu na mapie Barcelony, a mianowicie Wiosce Hiszpańskiej. Po segregacji zdjęć zauważyłam, że musiałabym zrezygnować z publikacji wielu z nich, ponieważ wpisy byłyby za długie. Postanowiłam więc stworzyć ten post, który zawiera fotografie uliczek i kamienic Barcelony. Ma on też na celu wprowadzić Was w hiszpańską atmosferę, która będzie panować na blogu przez najbliższe dni. ;)

 

Z punktu widzenia blogera wpisy z podróży to chyba najbardziej pracochłonne teksty do przygotowania. Trzeba wybrać zdjęcia, obrobić je, skonwertować. To może zająć i pół dnia, szczególnie, gdy np. tak jak ja, przywozisz z podróży 2000 zdjęć. Bardzo lubię fotografować, dużo ćwiczę, a w trudniejszych przypadkach próbuję, aż się uda. Pamiętam, jak dostałam pierwszy raz aparat do rąk w Rzymie. Po 2 dniach robienia zdjęć miałam sen, w którym zwiedzałam Wieczne Miasto, tyle, że wszystko widziałam przez prostokątny wizjer aparatu. ;)

 

Barcelona, uliczki i kamienice.

DSC_0172

DSC_0245

Barcelona poczta

Wrzucam tutaj zdjęcie ciekawych skrzynek pocztowych, oświećcie mnie, jeżeli w Polsce też takie są. Można wrzucić list do skrzynki zgodnej z jego destynacją. O ile dobrze pamiętam, to zaraz obok znajdowały się takie same, tyle że z podziałem na kontynenty. :)

DSC_0479

Barcelona kamienica

Zwykle wrzucam pionowe zdjęcia w kolażach, bo denerwuje mnie, że podczas scrollowania trzeba je oglądać fragmentami. Tym razem postanowiłam wrzucić każde pojedynczo, ponieważ uznałam, że inaczej uliczki Barcelony stracą swój urok. Możecie je przeglądać klikając w fotografię, wtedy wyświetli się ona w całości. Szczerze ciekawi mnie, czy uważacie, że lepsze są pionowe zdjęcia wrzucane osobno czy w kolażu? Dajcie mi znać, bo mam poważny dylemat.

DSC_0173

Barcelona uliczki

DSC_0788

Na tym zdjęciu jakimś cudem pokonałam mój największy fotograficzny problem. Stoję w ciemnej uliczce, fotografuję wgłąb niej. Jeżeli chcę, żeby kamienice bliżej mnie były jasne – prześwietlam te z tyłu, jeżeli chcę, żeby kamienice z tyłu były ciemniejsze, to te z przodu są wtedy za ciemne. Może ktoś mi powiedzieć jak tu sobie z tym poradzić?

DSC_0850

DSC_0895

DSC_0905

Piękny mural! A nawet bramal. ;) .

DSC_0976

DSC_0809

DSC_0931

Jak będę miała balkon w moim włoskim pokoju, to też go tak obsadzę roślinami. ;)

DSC_0936

DSC_0578

DSC_0958

Ta uliczka wygląda jak żywcem wyjęta z Rzymu.

 

DSC_0124

DSC_0683

Kamienica z parasolami znajduję się na La Rambli – to najważniejsza turystycznie ulica w mieście, która prowadzi od centrum miasta do morza. Budynek został niegdyś ozdobiony w ten sposób, ponieważ w jego wnętrzu znajdował się sklep z parasolami.

Barcelona kamienica

 

Czeka mnie jeszcze dużo pracy przy przygotowywaniu kolejnych wpisów z wyjazdu, ale bądźcie cierpliwi. :) Barcelona jest bardzo różnorodnym miastem. Gdyby miała opisać ją jednym słowem to byłoby to słowo: kolory. To miasto artystów i czuć to na każdym kroku! Muzyka, architektura, malunki. Wszystko pełne barw. Czasem nawet zbyt pstrokate, ale to właśnie jest urok tego miasta. Kolorowo ubrani ludzie, kolorowe potrawy, kolorowe kamienice i uliczki. Właściwie to zastałam Barcelonę taką, jakiej się jej spodziewałam.

Jeszcze przypominam, że w tekście zadałam Wam 2 pytania i miło by mi było, gdybyście odpowiedzieli na nie w komentarzach. ;)

 

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu