fbpx

5 kanałów językowych na Youtube, które musisz znać.

Kanały językowe

Ciao kochani! Mam dla Was trzeci wpis z serii Wakacyjne Wyzwanie Językowe. Pamiętacie jeszcze o nim? Widziałam, że na studenckiej grupie co jakiś czas pojawiają się pytania z nim związane. Było też takie, o kanały językowe na Youtube pomocne podczas nauki. Tak więc przychodzę z małym rozszerzeniem wątku i proponuję Wam te o to pyszności. 5 językowych Youtuberów podano na tacy!

 

 

Kanały językowe na Youtube, które musisz znać.

 

 

Marina jest Rosjanką, studiowała w Stanach i ma własną firmę, która umożliwia młodym ludziom wyjazdy na studia za granicę. Jest niezwykle inspirującą osobą! Opowiada o tym, jak dostać się na studia w USA, o tym jak organizuje swoje życie. Mówi, jak nauczyła się języków, które zna i zaraża pasją do podróżowania.

 

Juliana publikuje filmiki z różnymi ciekawymi słówkami, frazami, sloganami z języków, które zna, a także vlogi i wszelkiego rodzaju zabawne treści. Mówi głównie po portugalsku, ale zawsze dodaje napisy. Zna też hiszpański, francuski, angielski i włoski.

 

 

 

Kanał Sandry znam najdłużej, z tych tutaj wymienionych. Sandra była dla mnie motywacją, gdy zaczynałam uczyć się niemieckiego. Zna dobrze 5 języków: polski, angielski, niemiecki, włoski, hiszpański. Uczyła się też wielu innych, ale fajne jest to, że potrafi przyznać się, że ne dała rady i porzuciła je lub że planuje ich reaktywacje. Niestety, Sandra nie umożliwia udostępnienia filmików na stronach, więc musicie kliknąć w jej link i wybrać się na YT osobiście.

 

 

Bardzo praktyczny kanał (jak na Niemców przystało). Można tam słuchać całych dialogów, rozwiązywać zadania, uczyć się słówek i niemieckich zwrotów. Polecam. Ania Kania, Germanistka z licencjatem.

 

To zabawny kanał Włocha i jego chłopaka z Irlandii. Dużo ciekawostek z Włoch, dużo porównań, dużo śmiechu.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego na liście nie ma Arleny z programu Po Cudzemu. Właśnie dlatego, że już ją znacie, a chciałam zaproponować kilka mnie popularnych kanałów. No, ale Arlenę oczywiście należy oglądać i to dokładnie.  Właściwie tworząc tę listę pomyślałam o wielu innych kanałach, które bardzo przydają się podczas nauki języków. Naszło mnie nawet na filozoficzne przemyślenia tego rodzaju, że od nauki języka nie da się uciec, jeżeli ogląda się Youtube. Nie dodałam tutaj jednak tych wszystkich kanałów, bo mogłyby Was przytłoczyć i nie skorzystalibyście z żadnej propozycji. Zachęcam Was jednak do dodawania w komentarzach Youtuberów, dzięki którym uczycie się języka. Możemy stworzyć taką małą bazę, a ja później edytuję ten tekst i wypunktuję ich poniżej, podobnie jak zrobiłam to z polecanymi przez Was książkami na wakacje tutaj: Lista książek na wakacje 2016.

 

Poprzednie wpisy z serii:

 

 

Wakacyjne Wyzwanie Językowe: Mówię po innemu.

Najlepsze aplikacje do nauki języków.

Nauka angielskiego – jak płynnie mówić po angielsku w 5 krokach.

 

 

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia