fbpx

5 taniutkich propozycji na majówkowy wypad. Od 18 do 198 złotych.

tanie loty na majówkę

 

Gdy piszę Wam o nowych biletach, które gdzieś tam znalazłam (ja albo moja przyjaciółka) to zwykle pytacie się mnie: jak Ty to robisz?! albo mówicie: Ty to masz farta! Tymczasem bilety, które dotychczas kupowałam nie opierały się na jakiś hiper tajemniczych sztuczkach, a jedynie na zwykłym poszukiwaniu biletów u tanich przewoźników. Dodajmy do tego jeszcze elastyczne daty przelotów/przejazdów i voila! Podróżujemy za grosze. :) Dzisiaj mam dla Was kilka taniutkich propozycji na majówkę.  Dla każdego coś się znajdzie!  Mianowicie loty do Oslo, Sztokholmu i Brukseli oraz przejazdy do Warszawy, Krakowa i Wilna. Pomyślałam, że post może się Wam spodobać, tym bardziej, że zbliża się co prawda wyjątkowo krótki, ale jednak “długi” weekend. Takie wpisy raczej nie będą się tu zbyt często pojawiać, ale na końcu tekstu znajdziecie strony, które warto regularnie sprawdzać, bo publikują propozycje tanich wyjazdów praktycznie każdego dnia.

 

 

 

OSLO ZA 79 PLN

Wylot z Gdańska, a powrót do Warszawy z Wizzairem. Proszę nie piszcie, że to problem! :) Skoro ja jestem w stanie dojechać z drugiego końca Polski do Warszawy za 20 zł to większość z Was jest w stanie zrobić to jeszcze taniej. (Krakowiacy np. za 9 zł, ale o tym niżej). Poza tym wiem, że wszyscy jesteście młodymi, pozytywnymi ludźmi, więc przygoda już na Was czeka! Blablacar, czy autostop i witaj przygodo!

Oslo na majówke

 

 

Sztokholm za 138 PLN

Jakoś tak jest, że wiele osób uważa, że podróże są kosztowne. Jedna z wykładowczyń (wykładowców!?) na mojej uczelni zachwycała się ostatnio swoim pobytem w Sztokholmie w latach 90. Była totalnie oczarowana tym miastem, aż miło było słuchać. Zdziwiło mnie, że pomimo, iż tak żywiołowo opowiadała o swoim pobycie, nie odwiedziła Szwecji od ponad 20 lat! Bilety za około 100 zł do skandynawskich stolic to standard, a kupowanie ich powyżej 250 zł to wręcz grzech! ;) Dla mnie jest to oczywiste, ale gdy po zajęciach rozmawiałam z jedną z koleżanek, okazało się, że nie miała o tym zielonego pojęcia.

sztokholm na majówkę

 

 

Bruksela za 198 PLN

Też dobra cena. Może nie rewelacyjna, ale dobra. Ryanair.

Bruksela majówka

 

 

Wilno za 90 PLN

Dobra, ja jechałam za 40 parę złotych do Wilna i to z Katowic, ale rezerwowałam z duuuużym wyprzedzeniem. A do majówki jednak tylko dwa tygodnie. Wilno to urocze miasto, 3 dni w zupełności wytarczą, by przejść je wzdłuż i wszerz. A wcześniej można przeczytać moją relację z Wilna.

warszawa wilnol

 

 

Dla Warszawiaków Kraków za 18 PLN

A może by tak w maju odwiedzić smoka? Kraków nadal utrzymuje się na szczycie listy, jako moje ulubione polskie miasto. Tylko śpieszcie się! Promocja w Polskim Busie na bilety za 9 zł trwa tylko do jutra!

warszawa krakrow

 

 

No i dla Krakowiaków Warszawa, oczywiście też za 18 PLN

Krakowiacy się nie ociągają, do jutra bilety tanie mają. No. Kiedyś nauczę się rymować, ale tak serio to ta promocja trwa tylko do 17 kwietnia!

krakow warszawa

 

EDIT: Nieaktualne. Między 18 a 19 kwietnia możecie nabyć bilety na trasie Kraków – Warszawa, Warszawa – Kraków za 4 PLN plus 1 PLN opłaty rezerwacyjnej. :)

 

I na koniec BONUS!

Ponieważ zachwycaliście się moim lotem za 78 złotych do Kopenhagi, znalazłam dla Was podobne połączenie, jednak po majówce. Między 20 a 23 maja (da się pokombinować też z innymi datami, zaczynając od 13 maja) można polecieć do Kopenhagi właśnie za 78 zł z Ryanairem. Ja lecę w przyszłym tygodniu, w ten sposób urządzam sobie wcześniejszą majówkę. Gdy wy natomiast będziecie zwiedzać Oslo, Sztokholm, Brukselę, Wilno, Warszawę bądź Kraków, ja będę się uczyć i pisać pracę. (Czy to nie wygląda tak, jak gdybym wiecznie pisała tę pracę?)

Kopenhaga za 78

 

Nie mogło go zabraknąć! Paryż 178 PLN

Bo wiecie, Paris is always a good idea!

paryż

 

To kilka na chybił trafił wybranych propozycji na tegoroczną majówkę. Nie jestem mistrzem wyszukiwania tanich połączeń, bo da się jeszcze taniej. Wystarczy trochę chęci i czasu i można zorganizować sobie naprawdę fajną wycieczkę o każdej porze roku, jak widać, nawet w bardzo obleganych terminach. Co do stron, o których pisałam na wcześniej, to na początek warto polajkować profil Fly4free, Mleczne Podróże i Fru.pl. Z czasem człowiek się rozkręca i szuka w coraz to dalszych zakamarkach internetu. ;)

 

Życzę Wam udanych łowów i do następnego czytania!

Ania

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu