fbpx

Ach to życie w szklanej kuli!

dorosłość

Cały czas trzeba uważać, żeby jej nie stłuc.

 

Może kiedyś wydorośleję. Będę racjonalistką (czyt. pesymistką). Trzeźwo spojrzę na świat i zrozumiem. W końcu przekonam się, że prawdziwa miłość nie istnieje, wszyscy kłamią, politycy to złodzieje, a życie nie jest takie piękne jak mi się wydaje.

 

Może kiedyś wydorośleję. Będę bardziej pamiętliwa. Będę głęboko chować urazę i nie pozwolę jej zniknąć. Będę pielęgnować nienawiść i karmić ją ciągłym rozpamiętywaniem. Będę wypominać i nigdy nie zapomnę. Przestanę wybaczać, wtedy dłużej utrzyma się we mnie smutek.

 

Może kiedyś wydorośleję. Będę biegać zestresowana, rzucać przekleństwami i wkurzać się, że jest poniedziałek. Wkurzać się na kierowcę przede mną i wkurzać się na pogodę. Będę narzekać na politykę. Tak, to robią wszyscy dorośli.

 

Może kiedyś wydorośleję. Będę poważna i racjonalna. Przestanę marzyć, chodzić z głową w chmurach. Przestanę dostrzegać piękno szczegółów. Nie będą mnie cieszyć drobnostki. Nie zwrócę uwagi na różowy zachód słońca ani pierwsze płatki śniegu. Odwrócę głowę od dziecka, szczęśliwie biegającego po parku. Nie odwzajemnię uśmiechu, nie odpowiem na dzień dobry. Będę twardo stąpać po ziemi, racjonalnie myśleć i działać.

 

Może kiedyś wydorośleję. Przekonam się w końcu, że ludzie są źli i wszyscy chcą mnie wykorzystać. Że na świecie nie jest tak kolorowo jak sądziłam. Przyjdzie taki czas, gdy obudzę się z mojego snu. Życie kopnie mnie w dupę i już się nie pozbieram. Przestanę mieć nadzieję. Zrozumiem, że życie jest ciężkie. Wtedy będę już dorosła.

 

Ale póki co pobędę sobie jeszcze dzieckiem w szklanej kuli. Apeluję tylko o ostrożne obchodzenie się ze mną, bo mam dopiero 21 lat i jeszcze nie wiem jak działa świat. Gdyby tak stłukła się moja kula! Mogłabym tego nie przeżyć.

 

buziaki!

Ania

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia