fbpx

Bez tych 5 aplikacji nie potrafi obejść się żaden student.

aplikacje dla studentów

Zdaję sobie sprawę z tego, że długo nie było mnie na blogu, ale przecież wszyscy wiedzą, że szaleję na Erasmusie i jakby co, to jestem bardzo regularną snapowiczką (ania_kania). Zawsze mówiłam, że pokocham tę aplikację, jak tylko ją posiądę. Długo hamował mnie Widnows Phone. Na szczęście stłukłam w nim szybkę tworząc piękną mozaikę – o której niektórzy myśleli, że jest fabryczna – co doprowadziło do zmiany telefonu. Android jest brzydszy i wolniejszy od Windowsa, ale najważniejsze, że w końcu mogę korzystać z dobrodziejstw XXI wieku i instalować dowolne aplikacje dla studentów.

 

Nie wszystkie z aplikacji, które dla Was wybrałam bezpośrednio kojarzą się ze studiami. Student jednak to nie człowiek wyłączony ze świata. Wszystkie te apki składają się na spójną całość idealnego życia. Jest o nauce, organizacji, jedzeniu, zabawie i pieniądzach. Czegóż nam więcej do szczęścia potrzeba? :D

 

aplikacje dla studentów

 

Aplikacje dla studentów

 

To aplikacja, która ratuje moje wydatki na Erasmusie. Spokojnie uratuje też Twoje. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile wydajemy, nawet na pozornie błahe rzeczy. Aplikacja pozwala mi śledzić wydatki i kontrolować to, ile przejadam dziennie, tygodniowo i miesięcznie. Dzięki apce możesz sprawdzić na co wydałeś najwięcej pieniędzy w wybranym przez Ciebie okresie czasu, a także dowiedzieć się, na co przeznaczyłeś najwięcej funduszy. Jeżeli słupek “alkohol” wzrasta powyżej słupka “jedzenie”, to wiedz, że coś jest nie tak.

 

Zastanawiasz się pewnie, czy aplikacja do której musisz wklepać swój rozkład zajęć ma sens. Przecież plan możesz pobrać w PDFie na telefon. Jednak ta apka dostarcza jeszcze kilku innych funkcji. Np. przypomni Ci o wykładzie, a nawet kolokwium. Jeśli systematycznie będziesz dodawać do niej swoje oceny, policzy średnią arytmetyczną lub ważoną. Dodatkowo możesz zapisywać w niej drobne notatki, więc służy też za Ever Note, tyle że dostosowany do studentów i uczniów. Dla mnie bomba.

 

Wiem, że wstyd i w ogóle to już nikt w to nie gra. Szał na tę grę to był chyba z rok temu. Co jednak ma powiedzieć taka sierotka jak ja, która w tamtym czasie korzystała z Windows Phone’a? A dla takiego studenta to dobra opcja na nudny wykład. Dla tych, którzy nie są bombardowani kolokwiami przez cały semestr, a jedynie spinają swoje siły podczas sesji również polecam. Mózg trzeba ćwiczyć, żeby nie był zszokowany sesją lub co gorsza do niej nieprzygotowany.

 

Długo męczył mnie fakt, że nie jestem w stanie nauczyć się wszystkich E-składników i co? I okazuje się, że istnieje aplikacja, która po zeskanowaniu kodu produktu pokaże nam, czy ten posiada w sobie szkodliwe substancje. Możemy wybrać także inne składniki, o których aplikacja ma nas informować. Np. gluten, cukier, mleko, soja, GMO, sól itd. Aplikacja może i nie jest bezpośrednio dedykowana studentom, ale student też człowiek i jeść musi. A dobrze by było, żeby nie jadł źle, bo wielu studentów rujnuje sobie zdrowie.

 

Oj, wiem Ty mój człowieku XXI wieku, że takie skoncentrowanie się na jednej czynności przez 30 minut wydaje się trudne, prawda? A już szczególnie, jeżeli tą czynnością jest nauka. Wiele jest sposobów i właśnie aplikacji, które mają pomóc Ci oderwać się od telefonu i przeglądania fejsa, ale ta jest wyjątkowo urocza. Włączając aplikację możesz zasadzić ziarno i ustalić czas, w którym chcesz odciąć się od telefonu. 30 minut to minimum na początek! Drzewko zaczyna rosnąć, a jeżeli przerwiesz ten proces i wyjdziesz z aplikacji drzewko umrze. Nie chcesz tego zrobić drzewku, więc się uczysz. Proste i działa, a im więcej takich sesji zaliczysz, tym gęściejszy las stworzysz.

 


 

aplikacje dla studentów 3

 

Jestem ciekawa, co powiedziecie na te aplikacje dla studentów. Czy je znacie? Raczej nie należę do osób obeznanych w aplikacjach, więc możliwe, że polecam coś, o czym już wszyscy wiedzą. :D Plus tego jest jednak taki, że mogę nauczyć się czegoś od Was i poczytać o Waszych propozycjach aplikacji przydatnych studentom. Piszcie w komentarzach!

 

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia