fbpx

Co robić podczas okienek w planie? 10 moich pomysłów.

co robić podczas okienek

Wszyscy to znamy. Półtorej godziny okienka pomiędzy zajęciami i ten ból w sercu. Jeszcze gorzej, gdy plan przewiduje aż 2 bloki odstępu. Też zawsze rzucam krzesłami, gdy to widzę, ale później dochodzę do wniosku, że w sumie to mam sporo pomysłów na to, co robić podczas okienek w planie. Przy dłuższych przerwach zdarzało mi się po prostu wracać do domu, zjeść coś i napisać tekst na bloga. Pomysłów jest jeszcze kilka i myślę, że każdy znajdzie tu cos dla siebie. :)

 

 

Co robić podczas okienek w planie?

 

 

1. Ucz się, rób zadania. – Na początek taka oczywistość. Po co marnować na to czas w domu, skoro już jesteś na tej uczelni to zrób to, co masz zrobić i z głowy.

2. Czytaj książkę. Kolejny banał, ale przyznaj się, jak często narzekasz, że nie masz czasu na czytanie ulubionych książek?

3. Załatw sprawy w dziekanacie/bibliotece. Twoja pani z dziekanatu na pewno za Tobą tęskni. ;)

4. Wyskocz ze znajomymi. – Kiedyś trzeba zacieśniać studenckie więzi i poznawać dobre miejscówki w okolicy. I jakby co, to nie marnujesz czasu. Przecież znajomości ze studiów przydają się w późniejszym życiu.

5. Potrenuj swój język! Samodzielnie lub umów się na tandem językowy. Możesz też ćwiczyć mówienie razem z innymi studentami. Jeżeli nie masz takiej możliwości (tzn. wstydzisz się), to odpal chociaż aplikację do nauki języków i pobaw się nią trochę. Nie masz jeszcze swojej ulubionej? Pisałam już o najlepszych aplikacjach do nauki języków tutaj.

 

 

co robić podczas okienek

 

 

6. Zrób zakupy. Oczywiście, jeżeli niedaleko uczelni znajduje się sklep. Po co masz później marnować na to czas?

7. Idź na basen albo fitness. Ja podczas 3 godzinnego okienka chodziłam na basen w pobliżu mojej uczelni. Podczas takich przerw da się wygospodarować czas na ruch.

8. Zapoznaj się z Samorządem Studenckim. Wypytaj ich o to, czym się zajmują, co organizują i kiedy mogą Ci pomóc. Zapytaj, w jakich inicjatywach możesz wziąć udział i jakie programy prowadzi uniwersytet.

9. Pracuj zdalnie. Pisz teksty, tłumaczenia, prowadź fan page…

10. Wyżyj się kreatywnie. Weź ze sobą mazaki, kredki, mandale, blok, cokolwiek i pobaw się trochę. Zwykle nie mamy na to czasu w ciągu dnia, więc taka przerwa w zajęciach na pewno pomoże Ci się odprężyć a w dodatku stworzysz coś fajnego. Nigdy tego nie robiłeś? Skorzystaj z mojego poradnika dotyczącego hand letteringu.

11. I w gratisie: zrobić coś z listy 22 rzeczy do robienia w drodze na uczelnię.

 

 

Już w zeszłym roku prosiliście mnie o ten tekst, teraz też pojawiły się takie prośby, więc proszę ładnie teraz z tych rad korzystać! Koniecznie zajrzycie na listę z ostatniego punktu, bo znajduje się tam wiele pomysłów, których nie chciałam powtarzać w tym tekście, a też nadają się do wdrożenia podczas okienka. Dobrze jest być produktywnym, ale staram sie nie popadać w skrajność. Ani to zdrowe ani fajne. Uczę się nic nie robić. Posiedzieć z koleżankami, poklachać i zjeść coś niedobrego ze studenckiego bufetu na uczelni, chociaż już tyle razy zawiodłam się na tym jedzeniu… Takie tam studenckie problemy.

 

 

A co Ty robisz podczas okienek w planie?

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia