fbpx

Dlaczego uwielbiam spać przez AIRBNB?

airbnb

Tak czasem do mnie piszecie: Ania, jak fajnie, Ty tyle podróżujesz i ja właśnie dzięki Tobie zarezerwowałam przelot do XXX i to jest suuuper! Wtedy uśmiecham się sama do siebie, tak, że ludzie w miejscach publicznych przyglądają mi się ze zdziwiem. Ale są też osoby, które piszą: Ania, jak fajnie, Ty tyle podróżujesz i ja też bym tak chciała, jak Ty to robisz? A ja na to:

Śpię przez airbnb.

Nie no żartuję, ale coś takiego podobnego. Rezerwuję noclegi na tym portalu już od dobrych kilku lat, więc poczułam, że czas podzielić się moimi spostrzeżeniami, dlaczego tak w ogóle to robię i dlaczego tak uwielbiam to robić!

1. Bo jest kurna tanio!

 

 

AIRBNB daje Ci 100 pln na pierwszą podróż. I to nie jest jakaś wyimagionowana zniżka po wcześniejszym podniesieniu cen. Który hotel da Ci możliwość przenocowania 1-2 nocy (zależy od państwa) za darmo? ;) Gdy zarejestrujesz się z tego linku otrzymasz 100 PLN na pierwszą podróż, a i ja otrzymam zniżkę. :) Gdy zaczynałam swoją przygodę z tym portalem wciąż sprawdzałam ceny hoteli w danym miejscu, ale airbnb zawsze okazywało się tańsze. Z czasem przestałam już sprawdzać ceny hosteli/hoteli. Stawki na airbnb są niższe zwykle o 30-50% od tych hotelowych. Kuszące, nieprawdaż?

 

 

2. Jak w domu.

 

 

Wynajmując pokój w czyimś mieszkaniu masz zawsze dostęp do łazienki i kuchni gospodarza. Przetrzymanie w lodówce chociażby głupiego jogurtu (nie, żebym dyskryminowała ten rodzaj wyrobów mlecznych) sprawia, że nie musimy się martwić poszukiwaniem miejsca na śniadanie. Ja np. uwielbiam zjeść sycące śniadanie i szukając miejscówki na nie, często wchodziłam głodna do pierwszej lepszej knajpy, po czym czułam się zawiedziona tym, co zostało mi podane. Nie polecam szukania knajpy na głodzie, lepiej zróbcie to wcześniej. Ja głodna nie mogę podróżować szczęśliwie, ale jak ktoś mnie źle nakarmi to już w ogóle jest tragedia. Hości często oferują swoje przekąski/napoje można korzystać np. z herbat/kaw/przypraw…

 

 

3. Elastyczny czas przyjazdu.

 

 

Airbnb to nie hotel, gdzie czas zameldowania i wymeldowania się są rygorystycznie przestrzegane. Wiele ofert na portalu daje gościom dowolność czasu przyjazdu, tak by nie musieli się tułać po mieście lub czekać bez sensu na meldunek. Dziwnie jest traktowany taki człowiek, który dopiero po meldunku staje się Świętym Gościem Hotelu, a wcześniej był pieskiem czekającym na swoją kolej. :D Podróżując przez airbnb zawsze miałam możliwość przyjazdu i wyjazdu w godzinach, które mi odpowiadały. Nawet, jeżeli w ogłoszeniu było napisane inaczej. Po prostu od razu informowałam o jakich godzinach mam autobus/samolot i nikt nigdy się nie sprzeciwiał.

 

 

airbnb

 

 

4. Pomoc w ogarnięciu okolicy.

 

 

Hości chętnie pomagają w ogarnięciu okolicy. A nawet jeżeli niechętnie, to i tak pomagają, bo oczekują od Ciebie dobrej oceny. Podpowiedzą więc, gdzie zjeść, by nie wydać ostatnich zaskórniaków, jak poruszać się po mieście, gdzie kupować pamiątki, jak wybrać najlepszą trasę. Często oferują też mapę miasta.

 

5. Zobacz, jak żyją miejscowi.

 

 

Nie ma co do tego zasady, bo czasem na airbnb wynajmiemy pokój podobny do B&B ale jeżeli zdecydujemy się na taki, w którym mieszkają właściciele możemy podpatrzeć. jak żyją miejscowi. Mnie np. ze wszystkich wyjazdów najbardziej zaintrygowało mieszkanie Chinek, które wynajmowałam pod Wenecją. Jak Włosi żyją wiem, dlatego spodobał mi się pomysł spania w chińskim domu. W mieszkaniu unosił się dziwny zapach, trochę podobny do tego, który unosi się w starych domach starszych ludzi. Na półkach stało dużo tandetnych ozdób, ale mnie oczywiście najbardziej interesowało to, co Chinki miały w lodówce. Znalazłam tam ogromny kawał imbiru, dziwne warzywa, których nie znałam i te śmieszne, chińskie pierożki. ;)

 

 

Zniżka pierwszy nocleg przez AIRBNB. KLIK!

 

 

3 miejsca, w których spałam i które najbardziej polecam.

 

 

1. W Warszawie spaliśmy w przepięknym mieszkanku z antresolą. Zawsze o takim marzyłam, dlatego nocleg tam był jak spełnienie się snów. Mieszkanko znajduje się w centrum i naprawdę jest godne polecenia.

2. Na Malcie spałam tanio w ogromnym, nowocześnie urządzonym mieszkaniu z widokiem na miasto i port dla żaglówek. Tam wynajmowaliśmy tylko pokój, ale inni goście i właściciele byli przesympatycznymi osobami. Nasi hości zaprosili nas nawet ponownie do swojego mieszkania, tyle że następnym razem jako po prostu ich gości, a nie klientów.

3. Kawalerka we Lwowie bardzo fajnie urządzona, a przede wszystkim w świetnej lokalizacji.

 

 

Ptaszki mi ostatnio śpiewały, że studenciaki lubią wykorzystywać okazje. Że lubią, gdy coś jest tanie i dobre, bo w końcu są na studiach, chcą podróżować na swoich zniżkach i cieszyć się życiem. Dlaczego więc nie miałyby spróbować z airbnb? A może już spróbowały? ;)

 

 

 

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia