fbpx

JAK KUPOWAĆ W LUMPEKSACH?

 
Jakieś 80 do 90 % procent rzeczy, które pokazuję tutaj na blogu kupiłam w sh, więc myślę, że trochę się już nauczyłam o przeszukiwaniu śmierdzących zakamarków lumpeksów i mogę podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami :)

 

1. Miej swojego faworyta
 
 
Warto zwiedzić okolicę w poszukiwaniu tego ulubionego sklepu, zakumplować się z paniami ekspedientkami, wypytać o regularne promocje itd. Jednak nie odwiedzaj od teraz tylko tego jedynego sh, bo może Cię wiele ominąć, jednakże Twój faworyt, stanie się generatorem przyjemności, płynącej z tanich zakupów. Szczególnie, gdy masz mało czasu, dzień jest szary i nudny, dobrze wiedzieć, że ON jest za rogiem :) 

 

2. Orientuj się w dostawach
 
 
Wiadomo, że wtedy znajdziesz w lumpie najlepszy towar, jeszcze nieprzebrany. Ale wiadomo też, że zaraz po dostawie kosztuje on najwięcej. Dlatego czasem, gdy nie jesteś pewna kupna możesz odłożyć ciuszek i poczekać na promocję, zwykle ludzie nie wykupują ciuszków, które dla wielbicielek mody są atrakcyjne. A kiedy wrócisz po TĘ rzecz po tygodniu, może okazać się, że było to przeznaczenie lub stwierdzisz, że ciuszek Ci się jednak nie podoba i zaoszczędzisz trochę pieniędzy.

 

3. Orientuj się w promocjach
 
 
Im bliżej wymiany towaru tym lumpeksy oferują większe procentowo promocje. Dlatego do sh opłaca się zajrzeć, gdy sklep jest dzień przed wymianą towaru, bo sukienka za złotówkę cieszy bardziej niż za 35 ( chociaż warto dodać, że ta za 35 cieszy bardziej niż ta za 120 z sieciówki:) ).
 

4. Wierz w miłość od pierwszego wejrzenia

 
To znaczy wybieraj tylko te rzeczy, których jesteś naprawdę pewna i które Ci się naprawdę podobają. Unikniesz w ten sposób zagracenia swojej szafy. Wiem, że czasem myśli się ” a co tam pięć złotych”, tyle że takie myślenie doprowadziło do tego, że teraz brakuje mi w szafie miejsca. By nie doprowadzić do takiej sytuacji warto stosować punkt piąty:

 

 

5.  Twórz listy marzeń
 
 
Czyli rzeczy, które chciałabyś upolować w lumpie, bo jednak szkoda Ci kasy na kupienie ich w sklepie. Potrzebujesz na przykład zwykłej czarnej koszuli, czerwonej marynarki i ołówkowej spódniczki. Wchodząc do lumpa masz już swój cel w głowie i podchodzisz tylko do konkretnych wieszaków. Opcja szczególnie dobra, gdy masz mało czasu. Jednak, gdy dysponujesz jego większą ilością, warto poszperać. Nie musisz się sztywno trzymać listy i czasem pozwól się sobie zaskoczyć.

 

 
6. Bądź cierpliwa
 
 
Nie mów, że nie potrafisz znaleźć nic dla siebie. Przeglądaj ciuszki wieszak po wieszaku, przymierzaj dużo rzeczy i…

 

 

7. Bądź kreatywna
 
 
Kombinuj jakby tu przerobić dany ciuszek. Może coś doszyć, zafarbować albo wybielić? Ja często upatruję sobie rzeczy w sieciówkach, robię im zdjęcia a potem szukam w lumpie czegoś co mogę przerobić. Na przykład podoba Ci się koszula z ćwiekami z HM a szkoda Ci 70 zł? Kupujesz w tym samym kolorze w sh, zamawiasz ćwieki na allegro i zamiasto 70 złotych wydajesz 15:)

 

8. Targuj się
 
 
Szmateks to nie Zara można się targować i już.
 
 
 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia