fbpx

Jak usprawnisz funkcjonowanie Twojej studenckiej grupy na Facebooku. Praktyczne pomysły.

Jak usprawnisz funkcjonowanie Twojej studenckiej grupy na Facebooku

Dzisiaj chciałabym przedstawić kilka pomysłów na zorganizowanie grup na Facebooku Waszych kierunków i klas. Jest to istna mieszanka moich doświadczeń. Po trochę opisuję tu funkcjonowanie moich starej grupy, trochę to, co zaczerpnęłam ze Studenci – Grupa Wsparcia, ale zdecydowanie najbardziej do tego wpisu zostałam zainspirowana przez nową grupa na dziennikarstwie. Oświecili mnie w wielu kwestiach i zaskoczyli zorganizowaniem. Dzielę się więc zebranymi obserwacjami, by podsunąć Wam kilka pomysłów na usprawnienie funkcjonowania grup studenckich. Podeślijcie tekst adminom. :D

 

 

Jak usprawnisz funkcjonowanie Twojej studenckiej grupy na Facebooku

 

 

Stworzyłam na Facebooku poglądową grupę studencką. Po przeczytaniu tego tekstu możecie prześledzić, jak w praktyce wygląda opisana tutaj organizacja. Tylko nie dodawajcie się do grupy, bo tam i tak nic się nie będzie działo, kangury! :D

 

 

OPIS GRUPY:

 

 

Opis grupy warto jest przypiąć na samej górze. Niech zbiera wszystkie najważniejsze informacje to znaczy:

  1. Adres e-mail i hasło (Gdy grupa jest tajna, jeżeli tylko zamknięta, to hasło i podane poniżej informacje należy umieścić w osobnym poście i przypiąć go na górze.).
  2. Przedmioty i ich warunki zaliczenia (dokładnie opisane)
  3. Co należy zrobić na ten tydzień? Ten punkt ma szansę zaistnieć, jeżeli znajdzie się osoba, której będzie chciało się go aktualizować. :)
  4. Hashtagi – Przydają się, kiedy postów w grupie pojawia się dużo i poszukiwanie tego właściwego wymaga intensywnego scrollowania. Jeżeli ktoś szuka informacji o najbliższych zajęciach to wpisuje #NazwaPrzedmiotu lub #NazwiskoWykładowcy. Inne przydatne hashtagi to: #Rektorskie #Dziekańskie #Ogłoszenia #Zapytanie #Notatki
  5. W opisie grupy warto też podlinkować do ważnych dla Was miejsc najlepiej, żeby były to: plan zajęć, dyżury pracowników, ale także dokumenty potrzebne do stypendium czy do pracy licencjackiej. Jak bardzo chcecie, to może być i blog studencki Blue Kangaroo. ;D

 

 

 

 

NARZĘDZIA DLA GRUP:

 

 

Wydarzenia – Polecam tworzyć wydarzenia dla dużych kolokwiów i egzaminów. Wtedy w jednym miejscu można wymieniać się notatkami, dyskutować o materiale, pomagać sobie rozwiązywać zadania, jeżeli studiujesz kierunek ścisły, ale i na gramatyce opisowej się przydaje. Rozmowa na temat jednego egzaminu nie zaśmieca wtedy całej grupy. Nie mówię, żeby tworzyć wydarzenie dla każdego przedmiotu, mam raczej na myśli te najgorsze, które spędzają Wam sen z powiek.

 

Pliki i zdjęcia – Do przesyłania notatek, prezentacji.

 

Czat grupowy – można utworzyć korzystając Messengera. Po prostu dodajecie kolejne osoby, które określiły się  w osobny poście, jako chętne. Możecie ustalić nazwę dyskusji, kolory, własne ksywki. Czat można wykorzystać do szybkich pytań, których nie musi koniecznie zobaczyć każda osoba w grupie. Przykładowo: W której sali mamy? Traktowałabym czat jako taki mały śmietnik, gdzie można pogadać w grupowym gronie i nikt nie obrazi się o spam.

 

 

 

 

ZDJĘCIE W TLE GRUPY

 

Tło można wykorzystać na wiele sposobów. Umieszczenie tam zabawnego obrazka lub Waszego zdjęcia jest najczęściej wybieranym motywem, ale sprytnym pomysłem jest też rozpisanie na nim głównych zasad grupy. Motywacyjny cytat też będzie mile widziany! Niektórzy wrzucają zdjęcie harmonogramu zajęć tak, by po jednym kliknięciu wejść w zdjęcie i sprawdzić salę.

 

 

 

Jak usprawnisz funkcjonowanie Twojej studenckiej grupy na Facebooku

 

 

To wszystkie pomysły na zorganizowanie grupy na Facebooku, jakie zebrałam. Najbardziej ciekawa jestem tego, jak Wy organizujecie grupę swojego kierunku lub swojej klasy. Wymieńcie się doświadczeniami, bo myślę, że osoby czytające ten tekst, na pewno chętnie sprawdziłyby, jak wygląda to u innych.

 

 

Ogłoszenie: Sesyjny Poradnik

 

 

PS Ruszają zapisy na listę osób zainteresowanych Sesyjnym Poradnikiem. Przypominam, że osoby na moich listach mailingowych otrzymują propozycję najniższej ceny, w jakiej można go dostać. Jeżeli chcesz jako pierwszy otrzymać informację o Sesyjnym Poradnik w najniższej cenie, to zostaw tutaj swojego maila. Więcej na temat e-booka dowiesz się z tego wpisu: E-book Sesyjny Poradnik: Dla kogo?

 

Wiedzę na temat technik efektywnej nauki przekazuję w kursie, który uczy tego, jak uczyć się szybciej, jak lepiej zapamiętywać informacje, jak się sprawnie skoncentrować. Dzięki niemu zyskasz więcej czasu dla siebie i poprawisz swoje oceny. Jeśli chcesz uczyć się lepiej, to ten kurs na pewno jest dla Ciebie!

1. Pomogę Ci stworzyć Twój jedyny i dopasowany tylko do Ciebie system uczenia się.

2. Krok po kroku wprowadzisz metody efektywnej nauki tak, by zostały z Tobą na zawsze.

3. Poprawią się Twoje wyniki w nauce!

4. Oszczędzisz masę czasu, który dotychczas zabierała nauka i będziesz mogła wykorzystać dla siebie.

5. Pozbędziesz się stresu i zyskasz kontrolę nad sytuacją.

 

Do następnego czytania!

Ania

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia