fbpx

Jak w 10 sekund pobudzić zmęczony umysł?

jak się uczyć

Często, po męczącym dniu na uczelni, wracam do domu o 16:30 i po krótkiej przerwie na obiad i ogarnięcie siebie, siadam do nauki. Jestem wtedy wykończona, ale staram się zacisnąć zęby i robić co należy. Zdarza się, że nie potrafię się skoncentrować, kleją mi się oczy, a moje myśli bardziej skupiają się na tym gdzie kończy się wszechświat, niż na językoznawstwie czy literaturze niemieckojęzycznej.  Wtedy potrzebuję natychmiastowego pobudzenia. Magicznego triku, który sprawi, że mój mózg otrzyma metaforycznego plaskacza i ocknie się z melancholijnego stanu.

Istnieje wiele sposobów na to, by szybko dodać sobie energii podczas sesji nauki. Ich wykorzystanie zależy głównie od tego ile masz na to czasu. Dzisiaj przedstawię Ci najszybszą metodę, która sprawdziłam na sobie, o której to dowiedziałam się od przyjaciółki. Wykaz innych “zastrzyków energii” zamierzam również opublikować na blogu. Będą to oczywiście triki, które działają na mnie. Tylko konkrety! Nie piszę o rzeczach, których nie sprawdziłam na własnej skórze. To oczywiście nie znaczy, że muszą sprawdzić się na Twojej. :) Wróćmy jednak do tematu.

 

 

Jak w 10 sekund pobudzić zmęczony umysł?

 

 

Stań prosto i wyciągnij przed siebie ręce.

  1. Skieruj wewnętrzną część dłoni w kierunku twarzy.
  2. Weź głęboki oddech i dmuchnij w dłonie tak, by strumień powietrza uderzył w nie z jak największą siłą. Ręce muszą być przy tym wyprostowane.
  3. Wykonaj 7 takich oddechów w szybkim tempie. I lepiej sobie usiądź :)

 

 

Bardzo możliwe, że po tym ćwiczeniu zakręci Ci się w głowie. Być może poczujesz też mrowienie w różnych częściach ciała. To tlen, którego sporą ilość właśnie dostarczyłeś swojemu organizmowi.  Teraz powinno opuścić Cię znużenie. Ten trik dodaje mi energii i bardzo pobudza. Wiem, że mamy tę kochaną kawę, którą uwielbiam, ale muszę na nią uważać, bo nie zawsze mi służy. Na jej temat napisano setki artykuł, do dyspozycji mamy setki zaprzeczających sobie badań. Dlatego ja jestem za naturalnymi metodami dodawania sobie energii.

Jeśli zdecydujesz się przetestować to ćwiczenie na sobie, to daj proszę znać jaki był jego efekt. Ciekawa jestem, czy u innych osób też się sprawdzi :)

 

 

Buziaki!

Ania

PS Znacie może też inne błyskawiczne triki pobudzające umysł? Chętnie wypróbuję :)

 

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu
×

Koszyk