fbpx

Jak wybrać ubrania na sprzedaż?

jak wybrać ubrania na sprzedaż
Hej! W trakcie pisania tekstu o tym, jak skutecznie sprzedawać ciuchy w internecie, pojawiła się w mojej głowie kwestia wyboru ubrań na sprzedaż. Nie chciałam jeszcze bardziej rozszerzać tamtego wpisu, więc postanowiłam zrobić na ten temat osobną notkę. No tak, sama nie raz była w tej ciężkiej sytuacji i nie wiedziałam, czy dana rzecz mi się jeszcze przyda, czy będę ją jeszcze nosić. Do niektórych ubrań mamy sentyment i myślimy sobie “może to jeszcze kiedyś założę”. Jeśli jest Ci trudno zacisnąć zęby i zdecydować o losie swoich ubrań, to te proste triki pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

 

Sposób 1

Za każdym razem, gdy wyciągniesz jakiś wieszak z szafy, odłóż go haczykiem w drugim kierunku niż pozostałe, po miesiącu będziesz wiedziała w czym chodzisz a w czym nie.

 

Sposób 2

Powieś na wieszakach wstążeczki, kiedy będziesz ściągać jakieś ubranie z wieszaka ściągaj je wraz z wstążeczką. Po miesiącu lub dwóch, zależy jaki czas sobie narzucisz, będziesz wiedziała, co należy sprzedać.

 

Sposób 3

Nie wszystkie ubrania trzymamy na wieszakach. Ciuchy, które wyciągasz z szuflad czy półek oznaczaj kropeczką na metce. Analogicznie do wcześniejszych sposobów, po upływie określonego czasu będziesz wiedziała, co zostawić w szafie.

 

Sposób 4

Przydatny, jeśli chcesz szybko sprzedać ubrania. Kiedy wahasz się przy danej rzeczy załóż ją dzisiaj, albo jutro i spróbuj zestawić. Jeśli nic Ci się nie podoba, lub nie masz pomysłu, sprzedaj to. A jeśli założyłaś dane ubranie i źle się w nim czujesz, to także je sprzedaj.

 

Sposób 5

Jeśli czujesz ogromny sentyment do jakiejś rzeczy, ale w sumie to wiesz, że nie będziesz w niej chodzić i nie chcesz zamienić się w chomika, to możesz wystawić tę rzecz i obiecać sobie, że sprzedasz ją tylko po wysokiej cenie. Ja tak robię i nie raz się zdziwiłam, że ktoś chciał kupić moje ubrania mimo wygórowanej stawki. Rozstanie nie jest tak bolesne, jeśli zostanie odpowiednio wynagrodzone. :)

 

5

 

Dodatkowo

A. Jeśli wybrałaś sposób od 1 do 3 to pamiętaj, żeby w widocznym miejscu, w kalendarzu albo wewnątrz szafy przykleić karteczkę z datą zakończenia testu.
B. Ciuchy warto sprzedawać sezonowo, szczególnie, jeśli stosujesz sposób z przedziału od 1 do 3. Wiadomo, że w lipcu nie założysz swetrów, które również wiszą w Twojej szafie, wtedy też ich nikt nie kupi.
To na tyle, życzę Ci skutecznego przeczesywania swojej szafy!
Do następnego czytania!
Ania

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu
×

Koszyk