fbpx

Jak wyleczyć przeziębienie (gorączkę i katar) w 24 godziny? Naturalna metoda!

jak wyleczyć przeziębienie w 24 godziny

Właściwie to już drugi wpis z rzędu, który powinnam zacząć od słów “Ten tekst miał w ogóle nie powstać.” No bo przecież nie miałam się rozchorować. Nie zaplanowałam choroby na wieczór, w którym prowadziłam webinar o tym, jak uczyć się szybko i efektywnie, a jednak sobie przyszła. Trochę ją olałam, poszłam na domówkę (akademikówkę), a następnego dnia pojechałam na wymarzoną sesję zdjęciową. Wymarzoną, bo to ja w końcu byłam fotografem . Na szczęścia miałam jeszcze darmowe przejazdy Uberem, więc nie zmarzłam czekając na przystankach. Jeżeli też Ci się nie chce w taką zimę jeździć autobusami, to polecam pobrać aplikację teraz, żeby później nie zapomnieć i od razu wbić ten kod promocyjny: tyz4qpjpue . Dzięki niemu Ty i ja dostaniemy po 15 zł zniżki na jeden przejazd. Kiedyś było więcej, ale Uber zaniżył stawkę. Możesz też zarejestrować się z tego linku. Wracając jednak do tematu, czyli do tego jak naturalnie wyleczyć przeziębienie.

 

 

Sesja przebiegła super. W wirze pracy nie odczuwałam nawet dolegliwości chorobowych, oprócz nieustającego kataru. Nie wiedzieć kiedy, temperatura podskoczyła do 38 stopni szanownego Pana Celsjusza. Tragedii nie było, ale około 15:00 siedziałam już w Uberze, a po 15 minutach w ciepłym łóżeczku z herbatką. I tu zaczęłam się ta moja jakże zadziwiająca i sensacyjna w dzisiejszym gripexowo-apapowo-fervexowym świecie kuracja. Bo powiadam Wam zupełnie szczerze i od serca, że wyleczyła mnie cytryna. Żółta Pani, którą wielu z Was zaprasza do swojego łóżka w czasie choroby, a jednak często robicie to w nieumiejętny sposób! Cytryna jest bardzo delikatną kobietą, łatwo ją zranić i powiem Wam jeszcze, że ona lubi często i w dużych ilościach, a na dodatek w trójkąciku.

 

 

Cytryna, a dokładniej witamina C zbiła gorączkę do wieczora. Rano czułam się znacznie lepiej, jednak po napisanym egzaminie musiałam jeszcze wrócić do łóżka. Około godziny 16:00 czułam, że jestem wyleczona, ale zostałam pod pierzyną dla formalności. Cytryna wyleczyła mnie też w 24 godziny z kataru, który podobno leczony czy nie, ma trwać 7 dni. Warto jednak podkreślić, że jestem bardzo silnym okazem, bo po poście, który odbyłam jesienią mam świetnie oczyszczony organizm i wzmocniony system odpornościowy (duuużo kiszonek), dlatego nie każdy wyleczy się tak szybko jak ja, ale na pewno wyleczy się szybciej niż zazwyczaj, jeżeli przeczyta o tym, jak umiejętnie używać cytryny.

Jak wyleczyć przeziębienie (gorączkę i katar) w 24 godziny

 

 

Dlaczego tak łatwo jest zranić cytrynę?

Straszny ból sprawia jej, gdy dodaje się ją do gorącej herbaty, a potem oczekuje, żeby jeszcze w czymś pomogła. No ludzie! Jak tu komuś pomóc, kiedy zostało się ugotowanym? Witaminy C w przetworzonych i doprowadzonych do wysokiej temperatury produktach nie zaznacie. Dlatego sok z cytryny wyciskamy tylko do wody o temperaturze pokojowej.

 

Dlaczego cytryna lubi dużo i często?

Bo to nie jeden plasterek pływający w herbacie Was wyleczy. Natura trochę lepiej to przemyślała. Gdyby plasterek cytryny miał tak silne działanie, że zwalczałby gorączkę w 24 godziny, to musielibyśmy raczyć się na co dzień kroplami lemoniady a nie całą szklanką. Cytryna lubi często, bo od 15:00 wypiłam sok z trzech cytryn, a następnego dnia jeszcze z dwóch. Czasem potrzeba więcej, ale ja dałam cytrynie wsparcie ze strony innych owoców…

 

Dlaczego cytryna lubi trójkącik?

Bo dobrze jej się pracuje w towarzystwie pomarańczy i grejpfruta. Wtedy jest jakoś raźniej, bo nawzajem uzupełniają się o super moce! W grudniu, kiedy też brało mnie przeziębienie, a akurat pojechałam na Blogowigilię do Warszawy, porządne porcje cytryny z dodatkowym dopalaczem w formie witaminy C w proszku sprawiły, że w ogóle się nie rozchorowałam, chociaż były już ku temu znaki. Wtedy też zajadałam się czerwoną papryką, która ma 3 razy więcej witaminy C niż cytryna.  Tym razem choroba odebrała mi apetyt i papryki nie wprowadziłam, ale i tak poradziłam sobie z chorobą w przeciągu jednej doby od rozpoczęcia leczenia.

 

 

Jak więc wyleczyć przeziębienie, gorączkę, katar w jeden dzień?

Dostarczyć organizmowi dużą ilość dobrze wchłanialnej witaminy C. Wyspać się, pić dużo płynów, odpocząć i pozwolić organizmowi robić swoje. Najlepiej zrobić to wypijając kilka szklanek wody z sokiem z cytryn. Woda, do której wlewamy sok, powinna mieć temperaturę pokojową. To nie ma być tylko plasterek cytryny i nie ma być do herbatki.


 

 

Wszyscy od dziecka wiemy, że cytryna jest dobra na przeziębienie. W większości nie wiemy jednak, jak jej używać. Rozczarowani sięgamy po leki, które nie byłyby wcale potrzebne, gdybyśmy tę wiedzę mieli. Gdybym zaczęła leczyć się od razu, za pewne nie dostałabym nawet gorączki. Olałam sprawę i musiałam zmierzyć się z czymś poważniejszym, ale i tak myślę, że 24 godziny leczenia to dobry wynik. Szczególnie w przypadku tego rzekomo 7-dniowego kataru. Mam nadzieję, że po tym wpisie będziecie już wiedzieć, jak obchodzić się z Panią Cytryną, a przede wszystkim, że już nigdy więcej nie spędzicie kilku dni schorowani w łóżku. To strasznie nudne! ;)

 

 

PS Wiem, że trik z cytryną można udoskonalić np. o imbir. Jakie jeszcze macie sposoby na przeziębienie? Myślicie, że można wyleczyć się szybciej niż w jeden dzień? :)

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia