fbpx

Jak zrobić mrożoną herbatę z prawdziwego zdarzenia?

jak zrobić mrożoną herbatę

 

Możliwe, że dotychczas by przygotować mrożoną herbatę zalewałeś kilka torebek ulubionej herbaty gorącą wodą, czekałeś aż ostygnie, a następnie dodawałeś kilka kostek lodu. Oczywiście tak też da się przygotować mrożoną herbatę, ale co jeśli powiem Ci, że można zrobić to lepiej?

 

Odkąd odkryłam ten sposób przygotowywania mrożonej herbaty korzystam tylko i wyłącznie z niego. Takie przygotowanie pozwoli Ci wydobyć z Twojej ulubionej herbaty coś nowego. Napar nie smakuje wtedy jak ten, zalany gorącą wodą i pozostawiony do ostygnięcia. Jest delikatny, orzeźwiający, a w dodatku łatwy w przygotowaniu. Takie “parzenie” herbaty, to rytuał, listki potrzebują czasu, by oddać z siebie esencję smaku. Wiecie, że jestem herbatomaniaczką, więc uwierzcie, nie przesadzam, naprawdę podchodzę do tego na poważnie. ;) Polecam ten sposób do wszystkich rodzajów herbat, mi najbardziej smakuje zielona. Bardzo nie lubię, gdy ktoś zaleje zieloną herbatę zbyt wysoką temperaturą przez co ma ona gorzkawy posmak. To raczej nie zdarza się, jeśli przygotowujemy mrożoną herbatę według poniższego przepisu. Musielibyśmy wrzucić jej za dużo, lub za długo trzymać ją w lodówce, ale na szczęście nie zależy to od temperatury wody, ponieważ…

zalejemy ją zimną wodą! :)

 

PRZEPIS NA IDEALNĄ MROŻONĄ HERBATĘ

 

jak zrobić mrożoną herbatę

 

Składniki:
  • Ulubiona herbata
  • Woda mineralna lub wcześniej przegotowana i ostudzona woda
  • Dzbankuszek/szklanka
  • Dodatki (maliny, cytryna, mięta) według uznania
Przygotowanie:

Zależy od tego, jaką mamy herbatę. Na pół litra wody wrzucam zwykle:

  • 2 kopiaste łyżeczki czarnej herbaty
  • 2,5 – 3 kopiaste łyżeczki zielonej/czerwonej/białej herbaty

Zalewam to wodą i odstawiam do lodówki. Herbata wypuści swoją esencję po 6-1o godzinach, w zależności od rodzaju. Ja przygotowuję ją zwykle wieczorem tak, by była gotowa na kolejny dzień. Następnie przelewam ją przez sitko*, dekoruję (chociaż nie zawsze) i gotowe. Liście zielonej herbaty przygotowuję ponownie, wypuszczą one jeszcze smak, chociaż trzeba potrzymać je dłużej w lodówce. Rozpoznacie gotową herbatę po kolorze wody. Zależy, co kto lubi, można przygotować delikatniejszy napój, lub poczekać, aż herbata nabierze intensywnego smaku. Oczywiście możecie skorzystać też z herbaty w torebkach. Wtedy również należy wrzucić jej więcej, niż używamy do tradycyjnego parzenia. Około 2-4 torebki na pół litra wody, w zależności od tego, jak mocna jest herbata. :)

 

* Zauważyłam, że gdy wsypię herbatę do tego małego zaparzacza, herbata nie wypuszcza całej swojej esencji. Z dużymi jeszcze nie próbowałam, bo przyzwyczaiłam się do tego, że wsypuję listki bezpośrednio do szklanki i zawsze o tym zapomnę. :)

 

Nie skłamię mówiąc, że ulubione herbaty odkrywają w ten sposób swoje drugie oblicze. :) Bardzo polecam spróbować tej techniki, tak jak pisałam wyżej, odkąd pierwszy raz przygotowałam tak mrożoną herbatę, nie chcę już słyszeć o jakimś zalewaniu gorącą wodą. Kto się zdecyduje? :)

 

jak zrobić mrożoną herbatę

 

 

Do następnego czytania!

Ania
Follow

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia