fbpx

Koloseum – moje rzymskie rozczarowanie.

ile kosztuke wstep do koloseum

 

Dzisiaj uciekniecie ze mną do słonecznej Italii. Wzięło mnie na wspomnienia i tak od kilku dni wzdycham do fotografii sprzed 5 miesięcy. Chciałabym obudzić się w rzymskim domku, w białej sukience wyjść na ogromny taras (na dachu!) i wypić pyszną, włoską kawę. Kiedy myślę o Rzymie, przypomina mi się jedno miejsce, które choć wymieniane jednym tchem wśród największych zabytków Europy, nie zrobiło na mnie wrażenia.

 

Jeśli jadąc do Rzymu koniecznie chcesz wejść do Koloseum to równie dobrze możesz przejrzeć poniższe zdjęcia, a kasę, którą miałeś wydać na bilety przeznaczyć na dobre lody w stolicy. :) Naprawdę nie oczekiwałam cudów. Wiedziałam, że  zobaczę jedynie “kupę gruzu”, ale miałam nadzieję, że jakoś bardziej poczuję klimat tego miejsca. Poza tym w cenie biletu masz tylko chodzenie po 2 piętrach. Chcesz wejść wyżej, żeby podziwiać piękną panoramę miasta? Tylko z przewodnikiem, więc płać. Chcesz wejść do podziemi? Tylko z przewodnikiem. Płać. Chcesz wejść na fragment odtworzonej, drewnianej areny? Przewodnik i płać! A tutaj proszę, foteczki za darmoszkę.

DSC_0168

 

DSC_0175

 

DSC_0183

 

DSC_0277

 

DSC_0339


DSC_0374

 

DSC_0380

 

DSC_0470

 

DSC_0496

 

DSC_0502

 

DSC_0513

 

DSC_0532

 

DSC_0535

 

DSC_0538

 

Ulgowy bilet do Forum Romanum, Koloseum i Palatynu kosztuje bodajże 12 euro. Normalny dwa razy więcej. Nie wiem ile kosztują osobno, ale ja polecam iść jedynie do Forum Romanum, którym byłam kompletnie oczarowana! Chodziłam sobie po nim czytając przewodnik znaleziony w necie i robiłam mnóstwo zdjęć. To miejsce miało dla mnie swój klimat, którego nie znalazłam w nudnym Koloseum.

 

Są takie punkty turystyczne na świecie, które dla wielu po przyjeździe na miejsce okazują się kompletną klapą. U mnie było Koloseum, dla innych jest to Paryż. Jakie jeszcze rozczarowania spotkały Was podczas podróży? :)

 

Ania

 

PS Jeśli spodobał Ci się wpis, to możesz udostępnić go za pomocą kółek poniżej. Będę bardzo wdzięczna!

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu