fbpx

Koniec wątpliwości, zdecydowałam! Blue Kangaroo – pierwszy w Polsce blog studencki.

blog studencki

 

Długo nie mogłam zdecydować się na ten ruch. Przede wszystkim obawiałam się tego, że zaszufladkuję samą siebie, że nie będę mogła pisać o wszystkim, a wiecie przecież, jak ja lubię sobie o życiu i śmierci pogadać. Bałam się, że jeśli skupię się na studentach, to stracę starszych czytelników. W końcu doszło do mnie, że takie myślenie jest bezsensu. I nie stało się to nagle, za sprawą jakiegoś artykułu czy zdarzenia. Po prostu dojrzałam do myśli, która od dłuższego czasu lawirowała po mojej głowie. Zrozumiałam, że moje obawy  są niesłuszne. Po pierwsze dlatego, że studenci, to ludzie tacy jak ja, a więc tacy, którzy chcą się rozwijać, którzy chętnie wyrażają swoje zdanie, którzy chcą podróżować! Przecież nie myślą cały czas o studiach. A skoro i tak będę pisać teksty do wszystkich kategorii, istniejących na blogu, to czytelnicy, którzy nie studiują, nadal będą mieli o czym czytać. Właściwie rozchodziło się tylko o nazewnictwo. O to, czy jest to blog lifestylowy, jak dotychczas go nazywałam, czy też studencki.

 

Po co ja skupiałam się na negatywnych stronach specjalizacji bloga, skoro ma to tyle pozytywów! Na początek fakt, że drugiego takiego bloga nie znajdziecie. ;) To znaczy istnieją blogi o kuchni studenckiej, są blogi o kierunkach i uczelniach, są blogi, które niby miały podobny pomysł, ale umarły śmiercią naturalną, albo ktoś bardzo rzadko je aktualizuje. To dziwne, bo takie miejsce jest naprawdę potrzebne! Sama pamiętam, jaka byłam zdezorientowana na początku studiów. Gdyby ktoś kiedyś powiedział mi to wszystko, co wiem teraz, bez zbędnego straszenia, miałabym lżejsze serce, więcej włosów na głowie i szczęśliwszy 1. rok studiów. Za pewne zaoszczędziłabym też dużo czasu, bo nie musiałabym wszystkiego uczyć się sama. No ale cóż, wy macie tę okazję uczyć się na moich błędach i doświadczeniach. :)

 

blog studencki

 

Aktualnie zapisanych mam ponad 60 pomysłów na stricte studenckie wpisy. Będzie coś dla świeżaków i tych bardziej doświadczonych, będzie coś dla osób w klasie maturalnej, będzie o sposobach na skuteczną naukę,. Zamierzam też regularnie publikować przepisy na szybkie dania dla studentów, które możecie zabrać ze sobą na uczelnię. Na 100% pojawią się teksty o Erasmusie, o tym jak wyjechać, jak wszystko załatwić, ale także o mojej włoskiej przygodzie.  Jestem naprawdę podekscytowana tym, że mam pomysł na bloga! Wiem, że i tak wielu z Was uznawało go za “bloga od studiów”, więc nie wiem, po co się przed tym broniłam i traktowałam go jak “bloga o wszystkim i dla wszystkich.” Wpisów rozwojowych i tych z moimi przemyśleniami na pewno nie zabraknie, w końcu muszę gdzieś dawać upust mojemu filozofowaniu. ;) Chcę też słuchać Waszych potrzeb i odpowiadać na nie, więc śmiało piszcie, jakich studenckich wpisów Wam trzeba!

 

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu