fbpx

Lekcje języka przez Skype’a. Dlaczego warto?

Lekcje języka przez Skype'a

 

 

Wiele osób niepewnie podchodzi do nauczania języków przez internet. Nie wiem z czego to wynika, ale pojawia się pewne przekonanie, że fizyczna obecność nauczyciela podczas lekcji jest konieczna, by zajęcia były skuteczne. Tak naprawdę ta obecność nie jest do niczego potrzebna, a w niektórych przypadkach może nawet stać na przeszkodzie efektywnej nauki.

 

Wydaje nam się, że dzięki osobistemu spotkaniu z nauczycielem więcej się nauczymy. Dlaczego? Bo ten pokaże nam palcem, które zadanie mamy rozwiązać? Bezpośredni kontakt nie jest nam tak naprawdę potrzebny, to raczej przyzwyczajenie do tradycyjnego sposobu nauczania i strach przed nowością każą nam negatywnie oceniać lekcje przez internet, które mogą okazać się dużo lepszym rozwiązaniem! Już to Wam wyjaśniam. Zarówno uczniom jaki i nauczającym. ;)

 

 

 

1. Osoby, które chcą uczyć się języka przez internet mogą wiele na tym zyskać. Zaczynając już od lepszego poznania słownictwa. Podczas lekcji online korepetytor ma możliwość szybkiego zapisania słówek, których w trakcie zajęć nie zrozumiałeś. W realu trwa to o wiele dłużej i później trudno jest wszystko zebrać w jedną całość. Na Skypie po każdych zajęciach masz ładny wykaz słownictwa zapisany na czacie. 

 

2. Nauka języka przez Skype’a jest dobrym rozwiązaniem dla osób nieśmiałych, które potrzebują czasu, by przekonać się do nowego człowieka w swoim otoczeniu. Podczas lekcji online właściwie nawet nie musicie korzystać z kamerki internetowej, więc jest to znacznym udogodnieniem. Wszyscy wiemy, że stres nie bywa pomocny podczas rozmowy w obcym języku. Warunki w jakich przeprowadzane są lekcje online niwelują go do zera.

 

3. Skype jest dla osób zabieganych, które mają mało czasu. Zajęcia zajmują dokładnie godzinę i ani minuty dłużej. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, nie musisz się przebierać, malować. Nie musisz nawet sprzątać domu, czy w jakikolwiek inny sposób przygotowywać się na przyjście korepetytora. W szlafroku/piżamie ( a nawet nago) siadasz przed komputerem i po prostu się uczysz. Tak jak pisałam wyżej, użycie kamerki nie jest konieczne.

 

3. Korepetycje online zazwyczaj są tańsze niż te tradycyjne. Nauczyciel nie musi nigdzie dojeżdżać ani drukować materiałów. W dodatku chce Cię przekonać do tej formy zajęć, dlatego obniża cenę o 5-10 złotych.

 

4. Nagle zwiększa się wybór nauczycieli. Jeśli pochodzisz z małej miejscowości, wiesz na czym ten problem polega. Nauczyciela mniej popularnego języka ciężko tu znaleźć, a jeżeli taki już jest, to za godzinę bierze horrendalne sumy. Z tymi popularnymi językami wcale nie jest lepiej. Ucząc się przez Skype’a możesz wybrać korepetytora, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom, nawet takiego z drugiego końca Polski.

 

Dla kogo korepetycje przez Skype’a nie są dobrym rozwiązaniem?

Internetowe lekcje nie będą dobre dla dzieci. Te mogą bardzo szybko się rozpraszać i w dodatku ignorować nauczyciela, którego nie ma przy nich. Jeśli więc szukasz korepetytora dla swoich pociech, wybierz kogoś, kto zdecyduje się do Was dojeżdżać.

 

Jeśli udzielasz korepetycji tylko w tradycyjnej formie, to gorąco polecam Ci zastanowić się nad poszerzeniem swojej oferty, bo możesz na tym wiele zyskać!

 

Przede wszystkim możesz w ten sposób pozyskać nowych uczniów. Uwierz mi, poza granicami naszego kraju również mieszkają Polacy, którzy chcą uczyć się języków. Korepetycje a nawet kursy są dla nich zbyt drogie w krajach, w których mieszkają, dlatego decydują się na poszukanie kogoś z Polski, kto będzie uczył ich przez internet. Jeśli nie udzielasz korków online, zamykasz się zupełnie na tę grupę klientów.

 

Właściwie jeżeli uczysz tylko w obszarze Twojej miejscowości, to zamykasz się również na grupę klientów, jaką są WSZYSCY Polacy, którzy chcą uczyć się znanego Ci języka. Tak naprawdę przez Skype’a możesz udzielać lekcji i Pani Jadzi z Gdyni i Sławkowi z Krakowa. Miejsce nie ma znaczenia.

 

Dzięki nauczaniu online zyskujesz też cenny czas. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, przygotowywać się do tego wyjazdu, nie musisz nawet przygotowywać swojego domu na przyjazd ucznia. Po prostu siadasz przed komputerem, a Twoje zajęcia trwają dokładnie godzinę i ani minuty dłużej.

 

Większa liczba klientów sprawi, że nawet przy stawce niższej o 5-10 złotych możesz zarabiać lepiej niż dotychczas. Nie musisz w końcu wydawać pieniędzy na dojazdy czy drukowanie materiałów.

 

Czujesz się bezpieczniej. Idąc na zajęcia do nowej osoby, bądź zapraszając ją do własnego domu nie zawsze możesz być pewien, kto to taki. Człowiek znalazł Cię w internecie, nie znacie się. Zawsze pojawiają się jakieś obawy. Decydując się na lekcje online nie masz się czego bać!

 

6AX1OZQJCG
I jak, przekonałam Cię do zajęć online? Jestem ciekawa jakie masz doświadczenia związane z takimi, ale także tradycyjnymi korepetycjami. Co się u Ciebie sprawdza, czego oczekujesz od nauczyciela?

Piszcie śmiało i do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia