fbpx

Lista książek na wakacje 2016. Dodaj coś od siebie!

Lista książek na wakacje 2016

Kiedy myślę o idealnych wakacjach zawsze widzę siebie z książką, leżącą gdzieś nad brzegiem jeziora. Po Erasmusie postrzeganie to zostało nieco spaczone, bo wakacje trwały u mnie jakby dłużej, a pod ręką miałam jedynie e-booki a nie prawdziwe, papierowe książki, które nadają czytaniu ten magiczny klimat. Tegoroczna lista książek na wakacje z technicznego punktu widzenia jest podobna do zeszłorocznej. Składa się z kilku wybranych przeze mnie kategorii, niżej nazwanych “cosiami”. A to dlatego, że mam nadzieję, że każdy znajdzie “cosia” dla siebie i poleci “coś” dla mnie i innych czytelników!

 

 

Lista książek na wakacje 2016.

 

1. Coś magicznego – Harry Potter i Przeklęte Dziecko

Praktycznie każda osoba w moim wieku przeczytała wszystkie części tej książki i zobaczyła wszystkie filmy. Ja oglądałam je nawet w 3 językach. Polskim, niemieckim i angielskim, zapewne zobaczę jeszcze po włosku. Wiem, że to dobry marketing, granie na sentymencie, ale kto potrafi z tym walczyć? Kto nie chciałby wrócić do czasów dzieciństwa, kiedy to czekał na list z Hogwartu? (Kiedyś przyjdzie.) Ja tam bym chciała. Tym bardziej, że teraz, w przedsprzedaży jest fajna oferta na kupienie obu części książki w cenie jednej – tutaj.

 

 

2. Coś studenckiego – np. do nauki języków obcych.

Co roku powtarzam, że wakacje to świetny czas na poprawienie swoich umiejętności językowych. W polecanych książkach nie może więc zabraknąć kursu językowego! Nie polecam żadnego konkretnego, bo wszystkie są do siebie podobne, mają uczyć tego samego. To od nas zależy jak je wykorzystamy. Mogę polecić jedynie sposób na to, jak zaoszczędzić na kupnie kursów językowych. W niektórych wydawnictwach można kupić egzemplarz powystawowy po niższej cenie – jak tutaj.

 

 

3. Coś psychologicznego – Idealna

Na Snapie (ania_kania) opowiadałam o tym, jak wkręciła mnie ta książka. Spędziłam z nią cały dzień nie ruszając moich codziennych obowiązków, nie wychodząc nawet z domu. Przez co następny dzień, choć miał być mega produktywny spędziłam jeżdżąc na rowerze, bo nie potrafiłam już wytrzymać w 4 ścianach. Gdy zaczniecie ją czytać zaopatrzcie się w zapas kawy i ciasteczek na 24 godziny.

 

listka książek na wakacje 2016

 

 

4. Coś zdrowotnego – Ukryte terapie – czego ci lekarz nie powie

Wiedza z tej książki plącze się po internecie od kilku dobrych miesięcy. Nawet, gdy nie miałam jej w rękach, wiedziałam, że już wpływa na moje zdrowie. Otwiera oczy, pozwala zrozumieć mechanizmy rządzące medycyną i w sumie współczesnym światem też.  Dla ludzi, którzy nie boją się wziąć życia w swoje ręce. Dla tych, którzy chcą sami decydować o swoim zdrowiu, a nie ślepo podążać za mediami i lekarzami.

 

 

5. Coś filozoficznego – Kropki

Wiem, że premiera książki Włodka odbyła się już jakiś czas temu, ale ja dopiero po powrocie z Erasmusa miałam okazję sięgnąć po egzemplarz opatrzony autografem (Siostra stała wytrwale w kolejce!). Wiesz co jest zabawne, gdy czytasz tego typu książki? To, że być może zawsze wydawało Ci się, że tylko Ty masz takie przemyślenia, że tylko Ty rozumujesz w ten sposób. Na wielu stronach tej książki czułam się, jakbym czytała własne słowa (choć nie wszędzie). Skoro pisze on o szerzeniu dobra i miłości i tylu ludzi się z nim zgadza i chce tego samego, to znaczy, że wcale nie jesteśmy narodem buraków czy cebuli, prawda?

 

 

6. Coś taniego – książki do 15 zł

To propozycje dla tych, których do czytania książek zniechęcają ich ceny.  Na liście są nawet znane tytuły, na przykład:

 

 

7. Coś biograficznego – Ostatni taniec Chaplina

Do biografii przekonaliście mnie właśnie Wy! Rok temu. Serio, nigdy wcześniej ich nie czytałam. Nie rozumiałam, jak ludzi może interesować czyjeś życie w szczegółach. Po Waszych poleceniach sięgnęłam po Marylin żyć i umrzeć z miłości (też poniżej 15 PLN) i zrozumiałam! Nic nie nauczy Cię tyle, co drugi człowiek i jego życie. Nie ważne, czy jest symbolem seksu, śmiechu, czy inteligencji. Nie waham się nawet powiedzieć, że biografie uczą nas więcej niż poradniki.

 

 

8. Coś Twojego!

Czekam na Twoje polecenia książkowe. Już w zeszłym roku zasypaliście mnie świetnymi pozycjami, więc liczę na Was i w tym roku. Zapewne nie zdążę przeczytać wszystkich propozycji przez wakacje, ale będą one dla mnie inspiracją przez cały rok! Zebrane polecenia wkleję później w tym miejscu wpisu, żeby służyły też innym czytelnikom.

A teraz, poleć mi coś!

 

  1. Coś tajemniczego – Dziewczyna z pociągu
  2. Coś świetnego – Przejęzyczenie. Rozmowy o przekładzie.
  3. Coś wakacyjnego – CzcikLekcje z pingwinem i Krocząc w ciemność
  4. Coś medycznego, robiącego wrażenie – Antyrak
  5. Coś polskiego – Żywoty diabłów polskich
  6. Coś indiańskiego – Biały mustang (7,50PLN!)
  7. Coś podróżniczego – Gdzie jest Julia?
  8. Coś cięższego – Wyznaję
  9. Coś skandynawskiego – Syrenka, Księżniczka Lodu i Niemiecki bękart
  10. Coś na rozluźnienie – Dobry Omen

 

 

Zeszłoroczny wpis:

Lista książek na wakacje 2015.

Slow reading. Kolejna moda czy sensowna idea?

 

Do następnego czytania!

Ania

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu