fbpx

Lista rzeczy do zrobienia w wakacje 2019 – inspiracje.

lista rzeczy do zrobienia w wakacje 2016

Sesja jeszcze nie dobiegła końca, a głowa już odbiega marzeniami do czasu wakacji i mojego pobytu w Polsce. Targają mną sprzeczne uczucia! Z jednej strony nie chcę wyjeżdżać z Włoch, a z drugiej, tęsknię już za domem. Nie wiem, czy mam się cieszyć czy płakać, ale to przecież takie typowe dla kobiet. Jak co roku stworzyłam listę rzeczy, które planuję zrobić w wakacje. Może komuś posłuży za inspirację. Uwielbiam tworzyć te listy, uwielbiam ekscytację z nimi związaną. Fajne jest to przeczucie, że już niedługo wydarzy się coś super i w dodatku to dotyczy właśnie Ciebie!

 

 Lista rzeczy do zrobienia w wakacje 2016

 

Duże projekty

 

1. Pojechać w podróż tanim kosztem.

 

Typowa ja, jeszcze z Erasmusa nie wróciła a już chce więcej. Na celowniku mam przede wszystkim polskie miasta, których nie znam, bo tak strasznie stęskniłam się za tą naszą Polszą, że aż tu emotikonka wstawię. –> <3 Ciągnie mnie też do Lwowa. Poza tym muszę pojechać z Oskarem do Paryża, bo to jego ostatnia szansa by wejść do wszystkich atrakcji za darmo. W przyszłe wakacje skończy 26 lat i będzie po zawodach. Paryż to w ogóle świetna opcja na tanią wycieczkę, bo naprawdę wszystkie atrakcje poniżej 26 roku życia są tam za free! Płacimy jedynie za przelot i nocleg, a z AIRBNB jest przeciez 65 złotych zniżki na pierwszą rezerwację. Wynajęcie czyjegoś mieszkania czy pokoju w mieszkaniu wychodzi często nawet o połowę taniej niż w hotelu, a i warunki są podobne. Do tego wynajmujący zawsze służą pomocą, tłumaczą dojazd oraz zawsze wskażą jakąś dobrą, tanią knajpkę w pobliżu (nie tak jak w hotelu – współpracującą z nimi). Tak jak wspomniałam, jeżeli zarejestrujesz się teraz z mojego linku otrzymasz 65 złotych zniżki na pierwszą podróż. Kliknij 0 tutaj.

EDYCJA: Zauważyłam właśnie, że jeżeli założysz konto zmieniając język przeglądarki na język któregoś z krajów UE, to dostaniesz 20 euro zniżki, więc jednak trochę więcej. :)

 

 

2. Podjąć się wyzwania językowego.

 

Gdy wrócę do Polski skompletuję i opublikuję dla Was nietypowe wyzwanie językowe. Jego niezwykłość będzie polegać na tym, że ma ono rozwijać przede wszystkim umiejętność mówienia w danym języku. Przygotuję 30 różnych zadań na każdy dzień, które mają doprowadzić do płynnego wypowiadania się w danym języku. Więcej zdradzę już niedługo, więc śledźcie Facebooka,  by o wszystkim dowiedzieć się na czas.

3. Nadrobić zaległości książkowe.

 

To również bardzo typowe postanowienie, ale jeżeli połączymy je z wyzwaniem czytelniczym i następnym punktem, to można nadrobić kilka pozycji. Tym bardziej, że na wakacje w księgarniach jest sporo promocji. Tania książka ma przykładowo rubrykę z książkami poniżej 15 złotych. Sami zobaczcie – o tutaj.

 

4. Nauka szybkiego czytania

 

To postanowienie zapisałam już na zeszłorocznej liście, ale jego spełnienie nie za bardzo mi się udało. Jednak nauczyłam się kilku trików, które pomagały mi zmierzyć się z obszernym materiałem podczas sesji. Czas dokończyć, co zaczęte!

lista rzeczy do zrobienia w wakacje

 

5. Regularnie się ruszać.

 

Pływanie, bieganie, ćwiczenia, hula-hop to moja ulubiona rozrywka podczas wakacji.

 

6. Zagłębić się w wiedzę dotyczącą własnej pasji.

 

Podstawowe pytanie do tego punktu: Ale której? Myślę, że bardziej skupię się na hand letteringu i hmm, może jakieś wyzwanie fotograficzne? Muszę to jeszcze doprecyzować!

 

7. Nauczyć się czegoś nowego za darmo.

 

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, ile możliwości daje nam internet. Youtube i blogi pełne są różnych porad i tutoriali, wystarczy tylko zacząć. Ja w tym roku wpadłam na naukę podstawowych kroków jakiegoś latynoskiego tańca przez Włochów i Hiszpan, którzy chyba inaczej to nie potrafią tańczyć. Na moim Instagramie pisałam też o tym, że chętnie wzięłabym udział w kursie florystycznym.

 

8. Zrobić porządek w…

 

W starzych papierach i na komputerze. Zająć się sprzedażą ubrań i przedmiotów, których nie noszę.

 

Drobnostki, które dają szczęście

 

 1. Tańczyć w letnim deszczu.
 2. Oglądać spadające gwiazdy w sierpniu.
 3. Spotkać się z kimś, kogo nie widziało się od lat.
 4. Zrobić sobie kino na dworze.
 5. Chodzić boso po trawie.
 6. Stworzyć bukiet z kwiatów i nosić go!
 7. Pójść zbierać owoce leśne.
 8. Rozwinąć swoje umiejętność kucharskie.
 9. Zrobić domowe lody.
 10. Nie bać się pomagać innym.
 11. Pływać w jeziorze/morzu/basenie.
 12. Sprzedać niepotrzebne ubrania i przedmioty.

 

Patrząc na tę listę aż nie mogę się doczekać zakończenia sesji. Nic tak nie motywuje do działania, jak dobrze spisana lista to do. Teraz tylko ją wydrukować i ruszać do boju! Też tworzycie takie listy? Pochwalcie się swoimi planami!

 

Do następnego czytania!

Ania

 

Zeszłoroczna lista rzeczy do zrobienia w wakacje – może kogoś zainspiruje. :)

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia