fbpx

Muzyka do uczenia się, czyli co Mozart robi z kobietami.

muzyka do uczenia się, czyli jak Mozart wpływa na kobiety

 

Z powodu sesji wczoraj spędziłam cały dzień w książkach i nie uwierzycie, ale wraz ze mną uczył się Mozart! Tak, tak Panie i Panowie! Wpadł, rzucił krótkim “hallo!” i od razu przeszedł do rzeczy. Poprosiłam go, żeby nie był za głośno i ogólnie nie przeszkadzało mu to za bardzo. Niezły z tego Mozarta numerek, bo zapytał mnie, czy mam więcej koleżanek, z którymi mógłby się uczyć. Powiedziałam mu, że mam nawet całego bloga i że jak chce, to mogę go przedstawić.

 

To przedstawiam. Mozart- Czytelnicy, Czytelnicy – Mozart.

 

Muzyka do uczenia się, czyli jak Mozart wpływa na kobiety.

Pan Mozart gra na wysokich częstotliwościach. 5-8 kiloherców. Wtedy jest w stanie zsynchronizować półkule mózgowe, które wcześniej pokłóciły się z powodu np. hałasu ulicznego, bo ten  wciąż chodzi na niskich częstotliwościach. Mozart jest jak dobry lekarz. Uspokoi Cię, pobudzi Twój układ immunologiczny i w nagrodę da naklejkę dzielnego pacjenta. Ucząc się z Mozartem możesz wejść w stan tak zwanej zrelaksowanej koncentracji, a to bardzo sprzyja nauce!

 

Zjawisko to nazywa sie Efektem Mozarta. Efekt Mozarta jest jednak bardzo niedoceniany przez naukowców, którzy prosto mówiąc olali go, bo uznali, że ten się nie wysila, że słabo pracuje, bo IQ podnosi tylko o 2 punkty. Niby z Austrii ten Mozart a zachowuje się jak czysty Włoch. My, niedoszli naukowcy mamy jednak dużo cieplejsze serduszka i doceniamy Efekt Mozarta. Bo co nas obchodzi IQ. Jak Efekt pomaga nam się skoncentrować, kiedy wcześniej nie byliśmy w stanie tego zrobić, to tak naprawdę poprawia skuteczność nauki o 100%!

 

muzyka do uczenia się czyli jak Mozart wpływa na kobiety

 

Nie podoba mi się Mozart, jaką muzykę do nauki mogę wybrać?

 

  1. Inną muzykę barokową (Bach, Vivaldi)
  2. Chorały gregoriańskie
  3. Muzykę etniczną
  4. Dźwięki natury

 

Ciekawostka: Okazuje się jednak, że muzyka do uczenia się nie zawsze się sprawdza. Powód? Na niektóre osoby nowe dźwięki działają rozpraszająco, dlatego skuteczność uczenia można poprawić nawet tylko przez słuchanie swoje ulubionej muzyki!

Kilka propozycji, muzyki do uczenia się:

 

 

 

Jak słuchać muzyki, by lepiej się uczyć?

 

  1. Słuchaj muzyki z nagrań a nie z telewizji czy radia. Za dużo tam reklam, które niszczyłyby Twoją koncentrację.
  2. Muzyka powinna grać w tle.
  3. Wybieraj muzykę bez słów, lub taką, w której języka nie rozumiesz.

 

No to teraz jestem ciekawa, która zaprosi Mozarta do siebie? A może u kogoś już był? Słyszałam, że on lubi tak z miejsca na miejsce. ;)

 

Do następnego czytania!

Ania

Proponowany przeze mnie wpis o efektywniejszej nauce:

Jak się uczyć? Zasady skutecznej nauki.

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu