fbpx

Parada stereotypów: Koszule dopasowane do kierunków studiów!

koszule

Teraz wszyscy jak jeden mąż lekko przymrużamy jedno oko (ja potrafię tylko lewe) i dopiero po tym zabiegu kontynuujemy dalszą lekturę. A to dlatego, że dzisiaj przedstawiam Wam moje propozycje koszul dopasowanych do różnych kierunków studiów. To tak, jakbyście nie wiedzieli, jak się ubrać idąc na prawo albo infę. Na końcu znajdzie się nawet coś dla panów!

 

 

Koszule dopasowane do kierunku studiów.

 

 

Studentka filologii na początek, bo to moja działka. Wiadomo, że dziewczyna studiująca na Wydziale Filologii Polskiej jest wielką patriotką. Dlatego z miłą chęcią ubiera się w folkowe wzory. Ale filologię mamy nie tylko polską, ale i obcą! Ktoś, kto studiuje języki musi być osobą otwartą na nowości i obcości. Stąd te falbanki i sznurowane kokardki w poniższych propozycjach.

 

 

4-min

 

 

Studentka informatyki musi wpasować się w tłum studiujących z nią mężczyzn i dlatego decyduje się na jeansowe koszule, które robią z niej prawdziwą ziomalkę informatyka. Dwie pozostałe koszule będą ładnie prezentowały się na jej figurze, by cieszyć informatyczne oko ukryte pod grubymi szkłami.

 

koszule

 

 

To oczywiste, że studentki medycyny najlepiej wyglądają w bieli. A nawet jeśli nie, to muszą się do tego koloru przyzwyczaić. Uczą się więc go nosić przez wszystkie lata studiów. Kto by im zaufał, gdyby ubrały to, co pani filolog?

 

koszule

 

 

Studentka kierunku przyrodniczego kocha się we wzorach. Choć koszula zamyka ją w swoistej oficjalności, to ona wie, jaką bluzkę wybrać, by przemycić siedzący w nie samej zew natury. Kwiaty, zwierzęce motywu i farmerska krata, to coś, co uwielbia.

 

 

koszule

 

 

Studentka prawa już zawczasu trenuje swój poważny wizerunek. Jest ułożona, zorganizowana i czujna. Nie dla niej zabawa we wzory. Nie dla niej szalone eksperymenty. Koszula ma być prosta jak proste jest dla niej prawo. Czasem tylko wciska się koszulę-pasiak, by poczuć się jak jej przyszły klient.

 

 

koszule

 

 

Stylizacje studentki ASP muszą wyrażać jej wnętrze. Ona nie potrafi inaczej. Nie wyobraża sobie ubrań, które nosi się tylko po to, by nie stąpać nago po ziemi. Styl to sztuka, a sztuka musi coś znaczyć. Czy te koszule są w stanie odzwierciedlić jej artystyczną duszę?

 

 

koszule

 

 

Jest jedyną dziewczyną na sali. Musi jakoś wtopić się w tłum, inaczej będzie proszona do odpowiedzi na każdych zajęciach. Studentki politechniki podobnie jak te z informatyki nie mają się łatwo. Nie możesz jednak zarzucić im braku pomysłowości. One wiedzą, jak radzić sobie w życiu.

 

 

koszule

 

 

Pan Student to ma się dobrze. Nie ważne, gdzie studiuje, w każdej koszuli będzie wyglądał świetnie. Powiem Wam, że szukając koszul do tego zestawu miałam w głowie trzy, które chciałabym znaleźć. Znalazłam je na pierwszej stronie sklepu. Pierwszej! A zgadnijcie, ile szukałam koszul dla kobiet?! W dodatku tutaj wszystkie są w promocyjnych cenach. Zazdroszczę Panu Studentowi!

 

 

koszule

 

 

Jeżeli myślisz, że opisy są stereotypowe, to dobrze! Tak miało być! Jeżeli myślisz, że brzmią jak z taniej gazetki o modzie, to tak, też tak miało być! ;) Wzięłaś udział w małej paradzie stereotypów, ale jestem ciekawa, czy mimo iż są one tutaj mocno podkoloryzowane, to zauważasz w nich odrobinkę prawdy? Czy uważasz, że studenci konkretnych kierunków faktycznie ubierają się w specyficzny sposób? Ja myślę, że na Wydziale Prawa i owszem, ale nie wiem, jak z pozostałymi fakultetami. Daj znać, czy zauważyłaś pewne prawidłowości! ;)

 

Do następnego czytania!

Ania

W zeszłym roku:

Co ubrać na pierwszy dzień studiów? Koszule dopasowane do Twojej osobowości. 

Tam jeszcze kilka porad i dodatkowa porcja koszul. Niektóre są w lepszych cenach niż były rok temu. :)

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia