fbpx

Po co czytasz blogi?

co to są blogi

 

Ale bym się ucieszyła, gdyby moi kochani czytelnicy (ona próbuje nas udobruchać!) odpowiedzieli na tytułowe pytanie w komentarzach. Ostatnimi czasy mam sporo “egzystencjalnych” przemyśleń, także dotyczących bloga. Ciągle się zastanawiam kim jesteście i czego ode mnie oczekujecie. Moje myśli wracają do punktu, w którym były 7 miesięcy temu i równie dobrze, mogę je tu zacytować.

 

 

Mam do Cie­bie pyta­nie. Wła­ści­wie mam do Cie­bie milion pytań. Nie wiem kim jesteś, ale nie cho­dzi mi teraz o to, żebyś wypełniał/wypełniała jakąś ankietę na ten temat. Ale nie wiem też czego ode mnie chcesz. Czego szu­kasz na tym blogu, dla­czego tutaj jesteś, skąd się wzią­łeś. Czy mogę mówić do Cie­bie na Ty? Czy mogę w męskiej for­mie? Tak jest uni­wer­sal­niej. Albo nie, będę pisać w żeń­skiej, czy­tasz bab­skiego bloga, musisz być babą. Tak mówią też sta­tystki. Tylko że te sta­ty­styki to takie suche liczby. Czy jesteś liczbą? Cyfrą? Myślę, że nie. Jesteś czło­wie­kiem. Drugą osobą, sie­dzącą tam, po prze­ciw­nej stro­nie, przed świe­cą­cym Ci w zaszklone oczy ekra­nem kom­pu­tera, tabletu albo tele­fonu. Masz swoje zain­te­re­so­wa­nia, coś stu­diu­jesz, gdzieś pra­cu­jesz. Lubisz czy­tać książki, albo łowić ryby. Może masz psa, albo jeź­dzisz konno, wolisz kawę czy herbatę?

 

To fragment tekstu napisanego przed siedmioma miesiącami. Niby nie tak dawno, a mi się wydaje, jakby lata świetlne minęły od jego publikacji. Oczywiście to było jeszcze na bloggerze. Historia zatacza koło i nachodzą mnie znowu te same myśli. Napiszę może, dlaczego ja czytam blogi.

 

Czytam blogi, bo szukam świeżych spojrzeń. Otwartego myślenia i pozytywnych wibracji. Kiedy wchodzę na bloga, chcę dostać motywającego kopa, lub jakąś przydatną informację. Coś nowego, jestem głodna nowości. Z drugiej strony lubię, gdy bloger odkrywa koło na nowo. Kiedy pisze o oczywistych dla mnie sprawach, ale patrzy na nie zupełnie inaczej niż ja i większość społeczeństwa. Czasem potrzebuję jakiejś porady. Co do nauki, makijażu, zdrowego odżywiania, sportu. Na takie blogi wchodzę zwykle z wyszukiwarek. Na blogach szukam poczucia humoru i dystansu do siebie. Często też pięknych fotografii. Szukam inspiracji. Czegoś, co zmieni moje życie. Kurczę, ale nawet we własnej odpowiedzi na pytanie po co czytam blogi nie znajduję żadnych konkretów. Pomocy!

 

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu