fbpx

Sesyjny Poradnik. Pokonajmy sesję razem!

sesyjny-poradnik

Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Nie żyję długo, zaledwie 23 lata, a już potrafię spojrzeć na moją przeszłość z lotu ptaka i dostrzec to, jak konkretne wydarzenia wpłynęły na to, gdzie jestem teraz. Nie przez przypadek wylądowałam w szpitalu w klasie maturalnej i na pierwszym roku. Nie przez przypadek poszłam na takie, a nie inne studia. Nie przez przypadek założyłam bloga! To nie jest jednak tak, że los pchał mnie, gdzie popadnie. W pewnym momencie sama zdecydowałam, że chcę zmienić swoje życie. Jak większość z Was wie, nie wytrzymałam i powiedziałam: dość. Udało mi się zmienić podejście do studiów, udało mi się zorganizować, udało mi się opanować techniki szybkiej nauki. Po 5 latach dzielę się tym, czego się nauczyłam.

 

 

 

 

Dlaczego stworzyłam Sesyjny Poradnik?

 

 

sesyjny-poradnik

 

 

Sesyjny Poradnik zrodził się z  potrzeby. Nie należę do blogerek, które mają parcie na wydawanie swoich książek, ale ja po prostu musiałam to zrobić! Te wszystkie maile, z prośbami o pomoc w nauce, te komentarze i wiadomości prywatne! I w końcu ankieta, w której zarzuciliście mnie taką ilością próśb, że musiałam na to zareagować! Całej tej wiedzy nie da się zmieścić w odpowiedzi na mail, czy nawet na blogu! Na blogu treści się gubią. Nowi czytelnicy nie docierają do starszych wpisów. Sesyjny Poradnik w formie mailowej, który realizowałam przez ostatnie 2 sesje też nie zdał egzaminu. (Ta gra słów! :D) Mail to za krótka forma, żeby zawrzeć w niej całą wiedzę, którą chciałam Wam przekazać.

 

 

Prośby i zapytania nie ustępowały. Nie wiedzieliście, jak zabrać się za konkretny materiał, jak notować, jak zmotywować się do nauki, jak gotować szybciej. Nie mieliście energii do nauki i mieliście problemy z zapamiętaniem dużej ilości materiału. To realne problemy z Waszych wiadomości. Nie mówiąc o tym, że ciągle macie smaka na sztuczki i triki szybkiej nauki.

 

 

Badając rynek skorzystałam z różnych kursów dotyczących efektywnej nauki dostępnych w Polsce. To co tam znalazłam mnie zszokowało. Kursy sprzedawane za kilkaset złotych zawierają dokładnie tę samą wiedzę, którą mam ja, którą zdobywałam przez te wszystkie lata! Powiem Wam, że wtedy naprawdę poczułam się dumna. Poczułam, że ja naprawdę jestem ekspertem w swojej dziedzinie. Wcześniej myślałam, że tę wiedzę mają wszyscy. Nie doceniałam tego, co wiem! To było jak kubeł zimnej wody, ale taki przyjemny. :D Wcześniej wiedziałam, że mam dużą wiedzę, na temat tego, jak się uczyć, zresztą było to widać po moich ocenach. Nie wiedziałam jednak, że aż tak dużą!

indeks

 

 

Co zawarłam w Sesyjnym Poradniku?

 

 

Sesyjny Poradnik składa się z 15 studenckich problemów i ich rozwiązań. Poradnik jest dla Ciebie, jeśli:

 • brak Ci motywacji do nauki.
 • nie potrafisz się zorganizować.
 • brakuje Ci czasu w sesji.
 • stresujesz się egzaminami.
 • uważasz, że masz słabą pamięć.
 • wiedza powoli wchodzi Ci do głowy.
 • ucząc się, szybko robisz się śpiący.
 • masz stertę książek do przerobienia na egzamin.
 • masz masę materiału do nauki.
 • chcesz uczyć się szybciej.
 • Jesteś maturzystą. Wy również możecie wykorzystać wskazówki z Sesyjnego Poradnika, by zorganizować się w nauce do matury. Metody uczenia się, zawarte w e-booku sprawdzają się we wszystkich okolicznościach, nie tylko na studiach. Poza tym przyda się Wam na przyszłość.

 

 

 

BONUSY do Sesyjnego Poradnika!

 

 

Lista TO DO

To dość obszerna lista wszystkich rzeczy do zrobienia podczas sesji opakowana w ładny PDF. Lista jest dodawana do każdej wersji poradnika, żeby każdemu z Was ułatwić organizację podczas sesji. Często własnie taka lista może pomóc się zmotywować, ponieważ cel został podzielony na mniejsze kroki. Zamiast ogromnego celu jakim jest zdanie sesji, znajdziesz tam wiele mniejszych. Codziennie wykreślisz kilka i tak małymi kroczkami, bez stresu i przede wszystkim nie na ostatnią chwilę pokonasz tę sesję.

 

 

Przepisy idealne na sesję. Szybkie, zdrowe i tanie.

To mini e-book, ale dość wyjątkowy. Nie chciałam zawrzeć w nim tylko przepisów, które należy dokładnie skopiować. E-book składa się z przepisów, które mają pobudzić wyobraźnię kulinarną. Podałam tam różnego rodzaju dania, które uznałam za podstawy i które można dowolnie modyfikować tworząc w ten sposób dziesiątki jak nie setki własnych przepisów. Ilość przeróbek jest nieograniczona! Nie chciałam dawać gotowych rozwiązań. Chciałam, żeby e-book czegoś uczył, żeby rozwijał kulinarnie. Dlatego przepisy w nim zawarte to tylko podstawa, do zbudowania własnej, szybkiej, prostej i zdrowej kuchni. Gdy je wykonywałam i fotografowałam, sama byłam w szoku, że przygotowanie niektórych zajmuje mniej niż 5 minut. Sama byłam w lekkim szoku, bo nigdy nie przygotowywałam tych dań z zegarkiem w ręku, a tu proszę!

 

 

3 grafiki motywacyjne

PDF do wydruku. Do powieszenia nad biurkiem i spoglądania, gdy już zabraknie sił. Dobry tekst potrafi nieźle zamieszać w głowie. Przynajmniej ja tak mam. Te, które zamieściłam na grafikach sprawiają, że zaciskam zęby, nawet, gdy już zupełnie mi się nie chce i prę naprzód! Zgadnijcie, ile razy podczas pracy nad Poradnikiem musiałam do nich zaglądać? :D

 

sesyjny-poradnik

 

 

 

Sesyjny Poradnik to e-book, który pomoże wielu studentom. Mało znam książek, do których mogłabym zaglądać co pół roku. Cieszę się, że udało mi się taką stworzyć Poza tym wiedza, o tym, jak się uczyć przyda się przez całe życie! W końcu całe życie się czegoś uczymy, doszkalamy, a dzięki Poradnikowi można to robić dużo szybciej. :)

 


Sesyjny Poradnik

 

Miłego korzystania z Sesyjnego Poradnika! Wiecie, że wciąż jesteśmy w kontakcie? Czekam na Wasze opinie i historie. Możecie oznaczać zdjęcia, na których korzystacie z e-booka lub po prostu uczycie się do sesji hashtagiem #SesyjnyPoradnik. Jeżeli znacie kogoś, kto bardzo potrzebuje pomocy podczas tej sesji, to podeślijcie mu ten wpis, na pewno uspokoi jego obawy i pomoże się zorganizować.

 

 

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia