fbpx

Jak szybko zorganizować podróż, czyli coś dla czasooszczędnych!

Jak szybko zorganizować podróż

Uwielbiam podróże. Są głównym celem w moim życiu. Po prostu czuję, że chcę to robić już zawsze. Sam fakt bycia w podróży jest wspaniały. Czasem jednak nawet ja czuję się zniechęcona. Gdy pomyślę o tym, ile zabawy czeka mnie przy wyszukiwaniu lotów, tam a później z powrotem i jeszcze, żeby cena była dobra, a później sprawa z noclegiem, w terminie, tanio, ładnie, blisko… Aż zaczyna mnie od tego boleć głowa. A i jeszcze to pakowanie… Kiedyś je lubiłam, ale przestałam, gdy podczas Erasmusa zaczęłam to robić nawet kilka razy w miesiącu. A to nie koniec! Bo przecież podróż trzeba zaplanować, wyszukać miejsca warte odwiedzenia. Na szczęście z czasem (wielkim czasem) wyrobiłam sobie pewne nawyki i jestem w stanie szybko zorganizować podróż. I tymi właśnie sposobami na sprawną organizację chcę się z Wami podzielić.

 

 

Jak szybko zorganizować podróż.

Jak szybko zorganizować podróż

1. Nie planuj kierunku!

 

 

1. Krokiem zorganizowania podróży w dobrej cenie jest znalezienie lotu i hotelu. Oczywiście wcześniej możesz zaplanować, dokąd chcesz pojechać, jednak jeżeli musisz naprawdę ciąć koszta, to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie otwarcie się na różne kierunki. Nieplanowanie miejsca wakacji jest zresztą świetną oszczędnością czasu, nie uważasz? ;)

 

 

2. Wykup lot i nocleg jednocześnie!

 

 

I teraz pojawia się problem z masą czasu, którą tak jak wspomniałam na początku, zajmuje mi znalezienie lotu w jedną stronę, potem w drugą i jeszcze zgranie tego z noclegiem w fajnej okolicy. Przeglądając oferty spędzam na tym ładnych kilka godzin, czasem przez 2-3 dni z rzędu. Dlatego byłam pozytywnie zaskoczona, kiedy dostałam informację o najnowszej ofercie Rainbow, która umożliwia jednoczesną rezerwację lotów i hoteli w naprawdę dobrej cenie. Serio mnie zdziwili. No bo jak to tak, biuro podróży? Przecież to nie dla studenta. A jednak! Już Wam mówię! My Way by Rainbow oferuje przelot i nocleg jednocześnie, a to wszystko – o dziwo – w fajnych cenach. Przykładowo te tygodniowe wakacje w Grecji kosztują 735 złotych. 284 PLN za loty (czyli tylko 142 złote za przelot w jedną stronę!) i 451 PLN za tydzień spania w hotelu. Przyznam szczerze, że nawet bardzo lubiane przeze mnie AIRBNB nie może się z tym równać.

 

Czasem ktoś się mnie pyta: Jak Ty to robisz, że tyle podróżujesz? Jak Ty znajdujesz te oferty? No właśnie tak. Chodzi o to, żeby być otwartym na wiele możliwości. Szukam w różnych miejscach i jeżeli pojawia się nowa opcja, to jestem na nią otwarta. Bo to właśnie o tę otwartość chodzi. Cenię swój czas i to z wiekiem coraz bardziej, dlatego wybieram to, co szybsze i prostsze.

Jak szybko zorganizować podróż

3. Przygotuj uniwersalną listę rzeczy do zabrania.

 

 

Włóż w to wysiłek zaledwie raz. Wydrukują ją w kilku egemplarzach lub skopiuj i trzymaj kilka zapasowych kartek gdzieś w walizkach, żeby przypomnieć sobie o nich podczas kolejnego pakowania. Możesz nawet przygotować dwie takie listy. Jedną na krótkie 3-4-dniowe wypady i jedną na  dwutygodniowe wakacje.

 

 

4. Spakuj się zawczasu! 

 

 

Na pewno warto mieć w walizce ksero dowodu i jeżeli mamy, to również paszport. Można schować tam małą saszetkę z tymi dokumentami i jako że najprawdopodobniej podróżujemy po Europie, także z kilkudziesięcioma euro w gotówce.

Dla zaawansowanych: Jeżeli często podróżujesz, dajmy na to kilka razy w roku, to genialnym rozwiązaniem jest przygotowanie gotowej kosmetyczki z wszystkimi potrzebnymi w podróży produktami. To mogą być: mały dezodorant, żel do mycia, tonik, pasta do zębów i szczoteczka. Polecam nawet wrzucenie do walizki podróżniczego zestawu ubrań. Pidżamy, kilku prostych T-shirtów, kompletu bielizny na kilka dni.

 

 

5. Jak szybko wyszukać najlepsze atrakcje w mieście?

 

 

Szukanie atrakcji zwykle zabiera tyyyyyyle czasu! W oparciu o własne doświadczenie, wyrobiłam sobie już sztuczki, które pozwalają mi ten czas ukrócić do minimum. I wyglądają one następująco:

  1. Po prostu kupuję dobry przewodnik. Dobry, bogaty w treść przewodnik kosztuje około 50-60 złotych, ale naprawdę uważam, że warto. Siadam sobie w busie czy samolocie i zaczynam, zgłębiać tajemnice danego miejsca. Jeżeli coś mnie bardziej zainteresuje, to czytam też o tym w internecie. Przewodnik pokaże najciekawsze atrakcje, opowie też o tych mniej znanych. Wskaże nam, gdzie warto zjeść i dorzuci mapę miasta. To dobra inwestycja. Ja zatrzymuję stare przewodniki, ale przecież można je później sprzedać i dobrze na tym wyjść.
  2. Mieć swojego ulubionego bloga podróżniczego, być mu wiernym i po prostu sprawdzać te miejsca, które zostały na blogu polecone. Do tego trochę szwendania się po mieście i może z tego wyjść ciekawa wycieczka.
  3. W przypadku krótkich 1-2 dniowych wypadów wystarczy wpisać w Google np. “Paryż co zobaczyć”, a wujek Google przedstawi nam 10 najważniejszych atrakcji w danym miejscu. I jesteśmy ekspresowo przygotowani!

 

 

Jak szybko zorganizować podróż

 

 

6. Zadbaj o swoje lokum.

 

 

Zaoszczędzisz dużo czasu, gdy już wcześniej pomyślisz o tym, kto zajmie się Twoim zwierzakiem, kto otrzyma klucze od mieszkania i kto podleje kwiatki. Dla kwiatków można wcześniej kupić specjalne kule do podlewania. Najekonomiczniej będzie, jeżeli umówisz się ze znajomym, że zawsze, gdy któreś z Was wyjeżdża, to drugie opiekuje się jego domem. To oszczędzi Ci czasu na każdorazowym poszukiwaniu chętnych.

 

 


 

 

Podsumowując!

  1. Nie planuj kierunku.
  2. Wykup lot i nocleg jednocześnie.
  3. Miej swoją uniwersalną listę rzeczy do zabrania.
  4. Zawsze miej spakowaną podróżniczą kosmetyczkę, zestaw podstawowych ubrań, dokumenty i pieniądze.
  5. Kup dobry przewodnik/miej ulubionego blogera podróżniczego/korzystaj z porad Google dot. atrakcji w mieście
  6. Umów się ze znajomym, że wzajemnie doglądacie swoich mieszkań podczas Waszej nieobecności.

 

 

Czas, czas, czas. Dobrze wiem, jak się liczy. Organizacja podróży już sporo mi go zabrała, ale dzięki robieniu tego często zebrałam doświadczenia, które nie tylko sama skutecznie stosuję, ale mogę się też nimi podzielić. I to jest właśnie w blogowaniu fajne, że dzieląc się moimi doświadczeniami dostaję zaraz mnóstwo Waszych porad i trików od Was, co sprawia, że jeszcze więcej się uczę. Nie mogę więc nie zapytać, jakie są Wasze sposoby na przyśpieszenie procesu organizacji podróży? Znacie pewne life hacki?

 

 

Tekst powstał przy współpracy z My Way by Rainbow

 

 

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu