fbpx

Ogłoszenie: Podziel się swoim sposobem na naukę języków! Wakacyjne Wyzwanie Językowe cz.2

Wakacyjne Wyzwanie Językowe

1104 osoby pobrały arkusz z wyzwaniem Mówię Po Innemu. Totalnie nie spodziewałam się takiej liczby! Bardzo mile mnie zaskoczyliście. To był intensywny miesiąc trenowania zdolności językowych. Jestem ciekawa, jak Wam poszło? Interesują mnie Wasze zmagania, bo ja przyznaję się bez bicia, nie dałam rady!

 

Zaczynając od Erasmusa, gdzie ostatnie dni (a wtedy rozpoczęło się wyzwanie) były istnym szaleństwem. Pakowanie i załatwianie spraw przed wyjazdem, chwytanie ostatnich dni we Włoszech. Ale, ale! Byłam przecież w Italii, więc trening mowy zapewniałam sobie codziennie! Może nie zawsze dokładnie w tej formie, w jakiej sobie to zaplanowałam, ale jednak był. Później wróciłam do Polski i szło mi zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim było regularnie. Czasem jednak z rytmu wybijały mnie różne wyjazdy. Z tych powodów nie dokończyłam jeszcze wyzwania, ale to nie znaczy, że tego nie zrobię! Myślę, że podsumuję je we wrześniu wraz z dzisiejszą częścią.

 

Co dalej?

 

Wiecie, że uważam wakacje za świetny moment na rozpoczęcie nauki bądź mocny trening umiejętności językowych. Z tego powodu zachęcam Was do kontynuowania Wakacyjnego Wyzwania Językowego we własnym zakresie. Sami wiecie najlepiej, co u Was szwankuje i nad czym musicie popracować. Ja w tym miesiącu będę kierować się taką taktyką:

  1. Zastanowię się nad tym, co chcę poprawić w moich umiejętnościach. (np. gramatyka, słownictwo, jakiś konkretny czas)
  2. Spiszę to i opracuję plan nauki, który uwzględnię w swoim kalendarzu.
  3. Będę trzymać się planu i w wyznaczonym czasie ćwiczyć język.
  4. Podzielę się moimi sposobami nauki na blogu/Facebooku/Instagramie/Snapchacie.

 

wakacyjne wyzwanie językowe mówię po innemu

Wyzwanie nr 2. Dzielimy się naszymi sposobami na naukę! O co w tym chodzi?

 

Bo właśnie druga część wyzwania dotyczy dzielenia się swoją wiedzą na temat nauki języków obcych! W jaki sposób możesz dołączyć?

 

  • W ramach akcji dodaj wpis na swoim blogu dotyczący nauki języka obcego.  A jeżeli nie masz bloga, też możesz pochwalić się swoimi sposobami na naukę języków. Dodaj post na Facebooku, Twitterze lub Instagramie i opowiedz w nim o tym, jakie znasz sztuczki na naukę.
  • Dodaj hashtagi #WakacyjneWyzwanieJezykowe i #MowiePoInnemu, żeby pozostali uczestnicy mogli odnaleźć Twoje rady.
  • Ja zbiorę wszystkie wpisy z blogów i social media w jednym tekście. W ten sposób razem stworzymy bazę wiedzy na temat nauki języków obcych, która mi się już od dawna marzyła. Myślę, że takie kompendium wiedzy bardzo się nam przyda.

 

Czekam na Wasze wpisy z poradami do końca sierpnia. Później zbiorę je wszystkie i podlinkuję w tekście na blogu. Do niektórych wpisów będę też linkować na Facebooku. Możecie pisać na dowolny temat związany z nauką języków. O tym, z jakich narzędzi korzystacie, jak notujecie, jak gospodarujecie czas na naukę, jak dokładnie z technicznego punktu widzenia wygląda u Was nauka itp. Już nic nie sugeruję i liczę na Waszą kreatywność! Także na tym blogu w każdy wtorek miesiąca będą ukazywać się wpisy z moimi poradami dotyczącymi nauki języków. Dodaj mnie na Bloglovin lub Facebooku, jeżeli nie chcesz, żeby umknęły Ci w gąszczu informacji.

 

Korzystaj do woli z głównych zdjęć akcji, jak i małych ikon. Życzę miłego tworzenia treści, a sama zabieram się za polecane przez Was książki. Zaraz edytuję ostatni post i dodam je wszystkie do jego treści. :)

 

Wakacyjne Wyzwanie Językowe

1 część wyzwania z arkuszem zadań do pobrania tutaj.

 

To kto bierze udział? ;)

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu