fbpx

Wakacyjne Wyzwanie Językowe: Mówię po innemu. Dołącz do nas!

wakacyjne wyzwanie językowe mówię po innemu

Wiem, że wielu z Was planuje poprawienie swojego języka obcego właśnie na wakacje. Życie weryfikuje wszystko i o ile nie studiujesz na filologii to za pewne język w ciągu roku poszedł w odstawkę. W wakacje jest jednak mnóstwo czasu na jego ulepszenie! Wakacyjne Wyzwanie Językowe pojawia się na tym blogu nie pierwszy raz, ale tym razem przyjmie ono nieco inną formę.

 

Wakacyjne Wyzwanie Językowe: Mówię po innemu

 

Po co i jak?

 

Największym problemem podczas nauki języka jest mówienie. Wszyscy mamy przed tym wielkie opory. Nie przeszkadza nam rozwiązywanie zadań z gramatyki, albo wysłuchanie nagrania z płyty, ale z mówieniem jest problem. A przecież języka uczymy się przede wszystkim po to, by posługiwać się nim w mowie! Tyle, że jeżeli większość czasu poświęcamy na ćwiczenia gramatyczne, to będziemy dobrzy w rozwiązywaniu tych ćwiczeń, a nie w mówieniu. Żeby więc mówić dobrze w języku obcym, trzeba ćwiczyć mówienie!

 

Przygotowałam 31 zadań poprawiających umiejętność mówienia w języku obcym na 31 dni lipca:

 

Wakacyjne wyzwanie językowe

 


KLIKNIJ, ŻEBY POBRAĆ WAKACYJNE WYZWANIE JĘZYKOWE


 

Dla kogo?

W wyzwaniu może wziąć udział każdy, kto zna chociaż podstawy jakiegoś języka. Wyzwanie można przeprowadzić na prawie wszystkich poziomach, po prostu odpowiedzi będą różniły się stopniem zaawansowania. Ważne, że się mówi. Nawet jeżeli zna się język na poziomie A1, to nie znaczy, że można olać mówienie! Przecież nie przyjdzie ono do nas nagle, na poziome A2, B1 czy B2! Jedynie ktoś, kto zaczyna naukę języka od zera, musi podszkolić się chociaż do poziomu A1, żeby rozpocząć wyzwanie.

 

Kiedy?

Przez całe wakacje! Pierwsza część wyzwania czyli: Mówię po innemu obejmuje tylko lipiec. Druga część wyzwania odbędzie się w sierpniu i wtedy zdradzę jej kulisy. W sekrecie powiem, że w sierpniowym wyzwaniu będą mogli wykazać się blogerzy. ;)

 

Gdzie?

  1. Oczywiście przede wszystkim w waszych domach. Ale! Ale nie obrażę się, jak pochwalicie się swoimi postępami na Snapie (ania_kania). Jeżeli dziwnie czujecie się mówiąc sami do siebie możecie nagrywać snapy mówiąc w obcym języku, a ja spróbuję coś z tego zrozumieć. :D To dobre ćwiczenie na pewność siebie. Oczywiście ja również będę informować tam o moich postępach!
  2. Na Facebooku będę regularnie motywować Was i dopingować, tam też będzie dziać się dużo podczas drugiej części wyzwania. Kto jakimś cudem jeszcze mnie nie śledzi na FB, tego gorąco zapraszam.
  3. Na Waszych blogach – możecie dodać tę miniaturkę z w bocznym panelu bloga. Chwaląc się osiągami możecie też śmiało korzystać z głównego zdjęcia tego wpisu. ;)

 

Wakacyjne Wyzwanie Językowe

 

  1. Poza tym 2 hashtagi na Instagramie, Facebooku i Twitterze: #WakacyjneWyzwanieJezykowe #MowiePoInnemu
  2. A na wsparcie można jak zawsze liczyć na naszej grupie na Facebooku: Studenci: Grupa Wsparcia

 

studenci grupa wsparcia wakacyjne wyzwanie językowe

 

Uwaga, uwaga! Część motywacyjna!

Kochani! Mamy 3 miesiące wakacji, niektórzy 2 ale to nadal sporo! Już w zeszłym roku nawoływałam do tego, żeby “nie skończyło się jak zawsze”, czyli że budzimy się w październiku i przypominamy sobie, że wszystkie wakacyjne plany szlag trafił. Wydaje mi się, że to wyzwanie jest o tyle fajne, że wcale nie musimy poświęcać na nie dużo czasu. Niektóre zadania wykonuje się podczas codziennych czynności, więc to bardzo upraszcza sprawę. jeżeli chcecie uzupełnić to wyzwanie o jakieś ćwiczenia gramatyczne, to super!

 

Nie ma co czekać, ja się biorę za pierwsze zadanie, które polega na wymienieniu powodów, dla których uczę się danego języka, a ja powodów do nauki włoskiego mam sporo! Kto do mnie dołącza? ;)

 

DOŁĄCZAM DO WAKACYJNEGO WYZWANIA JĘZYKOWEGO

 

Do następnego czytania!

Ania

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia