Cześć! Jak Wam idzie wyzwanie? Czy ktoś już zaczął zapisywać swoje wyniki? No właśnie z tym było u mnie słabo, dlatego stworzyłam w tym celu tabelkę. Na pewno przyda się osobom, które dołączyły/dołączą do wyzwania. Jeśli nie wiesz, o czym mówię, to w tym wpisie dokładniej opisałam ideę miesiąca systematycznej nauki. Dzisiaj zamierzam załączyć kilka przydatnych w jego realizacji materiałów.
Mi osobiście wyzwanie idzie świetnie, ale to nie dlatego, że jestem jakoś genialnie zorganizowana. Po prostu w tym semestrze udało mi się i mam zajęcia tylko 3 razy w tygodniu. To za te wszystkie męki. ;) Fakt, że nie muszę się uczyć 5 razy na tydzień zmienia wszystko! Wyzwanie stało się kwestią systematyczności i nie czuję, by zasługiwało w moim przypadku na miano wyzwania, no ale cóż już się go podjęłam. :) Widziałam, że i Wam spodobał się ten pomysł i znalazły się osoby, które zdeklarowały, że dołączą do wyzwania.
.
PRZERYWNIK. Odkryłam, że mogę dodać takie coś. Ty możesz to zamknąć klikając w krzyżyk. Fajne. Nie wiem, jak to wykorzystać. KONIEC PRZERYWNIKA.
Dzisiaj mam dla Ciebie prosty planer na ten miesiąc. Właściwie to tylko 4 tygodnie, czyli 28 dni. Aż nadto, żeby wyrobić w sobie nawyk. Celowo nie zaznaczyłam w niej dni miesiąca, a jedynie dni tygodnia. Każdego wyzwania można się podjąć w dowolnym czasie. Początek miesiąca wcale nie jest najlepszym i jedynym dobrym momentem na rozpoczęcie nowego wyzwania. Tabelkę możesz wykorzystywać na wiele sposobów.
.
- Zapisywać w niej przedmioty, których dzisiaj się uczyłeś.
- Zapisywać czas nauki.
- Zapisywać techniki, z których korzystałeś.
- Zapisywać wszystkie 3 rzeczy, ale drobno. :)
Pierwszy raz robiłam taką tabelkę, ale myślę, że nie wygląda najgorzej. Jeszcze się poduczę i w przyszłości będę wrzucać same piękne tabeleczki. :) Możecie ją pobrać bezpośrednią ze zdjęcia lub ściągnąć w formacie PDF.
Techniki i triki, które możesz stosować.
- Rozgrzewki umysłowe.
- Ćwiczenie koncentracji.
- Mapy myśli. (Zbieram materiały na wpis o mapach. Na razie musisz zdać się na własne umiejętności.)
- Fiszki.
- Wszystkie techniki jakie znasz.
- Wszystkie techniki jakie zna internet.
- Efektywne przerwy.
Jeszcze raz w ramach przypomnienia odnośnik do wpisu wyjaśniającego ideę wyzwania.
Miesiąc systematycznej nauki.
UWAGA! Tabelki nie trzymamy w ramce, lecz aktywnie z niej korzystamy.
EDIT: Zapomniałam napisać, że swoimi osiągnięciami możecie zawsze i wszędzie się chwalić. Możecie napisać do mnie maila (ania.kania.blue@gmail.com), oznaczyć zdjęcie na Insta hashtagiem #miesiacsystematycznejnauki lub dać mi znać na Fejsie czy Twitterze. Jeśli macie ochotę możecie podsyłać mi Wasze wpisy z podsumowaniami do 12 kwietnia. Blogerzy lubią jeszcze dodawać, że fajnie by było, gdybyś podzielił się wpisem z innymi, o ile uważasz go za przydatny. ;)