fbpx

Znam 7 kroków do najlepszego dnia w Twoim życiu.

najlepszy dzień życia

 

Czym charakteryzują się takie dni? To dni, w których spełniamy swoje marzenia, czujemy, że rosną nam skrzydła. Dni, w których budzimy się podekscytowani, bo wiemy, że dzisiaj jest TEN dzień. Wyskakujemy pełni energii z łóżka i wszystko idzie po naszej myśli. A co byś zrobił, gdybyś dowiedział się, że dzisiaj ma być najlepszy dzień Twojego życia? Lepiej się na niego przygotuj, bo każdy dzień może być tym najlepszym!

 

1. Wstań wcześnie.

Dzisiaj jest najlepszy dzień Twojego życia, chyba chcesz, żeby trwał jak najdłużej? 6:00 brzmi kusząco. Napij się wody i posłuchaj tej piosenki. Dozwolone jest nawet tańczenie.

 

 

2. Zrób sobie śniadanie na wypasie!

Ja w ciągu najlepszych dni życia jadam jajecznicę z mnóstwem dodatków, albo racuchy z jabłkami. Wypij koniecznie szklankę wody z cytryną, a dopiero potem przygotuj swój ulubiony napar. (W zależności od uzależnienia: kawa, herbata, yerba.)

 

3. Zaplanuj najlepszy dzień swojego życia!

Zaplanuj wszystkie radosne czynności, które będziesz dziś wykonywać. Nie ważne czy to prasowanie – przecież można przy nim zobaczyć świetny film, czy to nauka – można się świetnie bawić ucząc się, czy to załatwienie spraw na mieście – można poznać tylu niezwykłych ludzi! Jest jeszcze druga opcja. Opcja OLEJ WSZYSTKO. Tylko na jeden dzień! To jest najlepszy dzień w Twoim życiu nie możesz zawracać sobie głowy prasowaniem!

 

4.  Zaplanuj podróż życia!

Wybierz miejsce, które zawsze chciałeś odwiedzić, nie odkładaj tego na wieczne potem. Teraz planujesz podróż swojego życia! Sprawdź, co będziesz robić, gdy będziesz na miejscu. Wypisz muzea, które chcesz odwiedzić, plaże na których będziesz leżeć, uliczki, którymi będziesz spacerować, potrawy, których spróbujesz. Wrzuć pierwsze pieniądze do skarbonki “na podróże”, potem zastanów się, czy potrzebujesz nowych spodni na wiosnę i wrzuć jeszcze więcej! Marzenia o podróży napełnią Cię euforią.

 

5. Wyjdź do ludzi!

To najlepszy dzień w Twoim życiu, a Ty chcesz siedzieć sam? Podziel się tym dniem z innymi, daj im swój uśmiech. Zostań uśmiechową prostytutką, dawaj wszystkim i wszędzie. Spotkaj się z najlepszym przyjacielem, kimś kto napawa Cię energią, bądź odwiedź dawno niewidzianą znajomą.

 

6. Jedz smacznie i lekko!

Nie chcesz chyba, by niestrawności zepsuły Ci najlepszy dzień Twojego życia. Leżenie na kanapie po ogromnej uczcie, to tylko marnowanie czasu! Przecież najlepszy dzień Twojego życia jest zawsze dzisiaj. On nie przychodzi jutro. Jest teraz. Nie chcesz go chyba przeleżeć?

 

6. Uprawiaj sport!

Wysiłek fizyczny wyzwala w naszych ciałach endorfiny, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Pójdź na basen, albo pobiegać. Możesz też wieczorem wyjść potańczyć ze znajomymi.

 

7. Czytaj!

Poczuj, że poszerzasz swoje horyzonty. Poczuj, że uczysz się czegoś nowego. Czytaj książkę, bo masz ochotę ją przeczytać, a nie dlatego, że musisz ją przeczytać. Chwila spokoju z książką i twoim ulubionym uzależnieniem (kawą/herbatą/yerbą) przyda się podczas tak ekscytującego dnia.

 

A nawet dwa! Przede wszystkim pamiętaj, że najlepszy dzień Twojego życia wcale nie odbywa się w sieci. Przecież wiesz o tym, więc staraj się nie przesiadywać godzinami przed komputerem. Druga sprawa. Marudy i smutasy nie mają najlepszych dni w życiu. Dlatego pamiętaj, aby być cały czas optymistycznie nastawionym i zarażaj swoją pozytywną energią innych. Na pewno Ci się zwróci. :) 

 

Teraz widzisz jak niewiele trzeba, by przeżyć najlepszy dzień w swoim życiu. Jeśli te podpunkty wydają Ci się błahe, albo oklepane, to zamiast tak myśleć, sprawdź je, a potem opowiedz mi o swoim dniu. :) Chyba, że masz swój przepis na najlepszy dzień życia? Jeżeli tak, to koniecznie podziel się nim ze mną w komentarzu, chętnie wypróbuję.

 

do następnego czytania!

Ania

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia