fbpx

Zrób porządek z Facebookiem!

Facebook. Magiczny zakrzywiacz czasoprzestrzeni. Myślisz sobie jeszcze chwila, jeszcze trochę i scrollujesz. Scrollujesz i scrollujesz, dochodzisz do ostatniego oglądanego przez Ciebie wpisu. W tym czasie na Twoim wallu pojawiło się mnóstwo nowych zabawnych filmików z kotkami, ironicznych memów i statusów o zmianie stanu cywilnego. Są i te bardziej wartościowe treści. Nowe artykuły prasowe, wpisy blogerów, powiadomienia o najnowszych promocjach w Twoich ulubionych sklepach. Informacje o spotkaniach, eventach i imprezach. I jeszcze kilka zdjęć kotków. Pomyślisz no cóż, scrolluję od nowa, to zajmie mi tylko chwilkę. Przeczytam jeszcze to i jeszcze tamto. Nim się zorientujesz, nie wiadomo jak i nie wiadomo kiedy minęły 2 godziny. 2 godziny Twojego cudownego życia. Co Ci z tego zostało?

Możliwe, że stosujesz już różne techniki kontrolowania swojego czasu i uporządkowania swojej przestrzeni. Na przykład takie jak zasada 2 minut czy Inbox zero? No właśnie. Dzisiaj chcę Ci pokazać jak jeszcze lepiej zadbać o swój czas i organizację poprzez uporządkowanie tak ważnego elementu naszej codzienności, jakim jest Facebook. Co więc warto zrobić, by przeglądanie tej strony nie zajmowało nam aż tyle czasu oraz by czas ten został lepiej wykorzystany? Mam na to parę pomysłów ;)

  1. Odlajkuj strony, które Cię już nie interesują i zaśmiecają Twojego walla. Wejdź na swój profil. Wybierz kategorię Więcej następnie Polubienia. I jeszcze raz Więcej i Inne polubienia. Przejrzyj swoje polubienia i zdecyduj, co nie jest już Ci potrzebne. Co zaśmieca Twoją ścianę zbędnymi wpisami. Tutaj odlajkujesz pewnie strony, których wpisy pomijasz najczęściej, nie czytasz ich. Pozostaw tylko te fanpage, które coś wnoszą do Twojego życia, które naprawdę lubisz. Co to daje? Mniej nowych wpisów = mniej do przeglądania = więcej czasu dla Ciebie.
  2. Usuń nieznajomych znajomych. Możliwe, że masz wielu takich, możliwe, że nie masz ich wcale. Ja usuwam też ludzi, których życie mało mnie interesuje, z którymi nie utrzymuję kontaktu i których poznałam kiedyś, gdzieśtam na imprezie a nasza znajomość polegała jedynie na powiedzeniu sobie cześć i wypiciu kielona.. Wiadomo, że możesz usunąć też ludzi, których wpisy Cię wkurzają i których nie lubisz. Po co masz sobie psuć humor, jak porządek to porządek!
  3. Usuń zbędne gry i aplikacje. Teraz już z nich praktycznie nie korzystam, ale na początku lubiłam robić te testy typu sprawdź jaką postacią literacką jesteś. Jak już się dowiesz czy jesteś Wokulskim czy też Izabelą po prostu skasuj aplikację.
  4. Przydziel fanpage do listy zainteresowań! WAŻNE. To jest sedno całej sprawy. Kiedy podzielisz strony na kategorie będziesz mógł świadomie czerpać korzyści z Facebooka! Możesz zrobić ich tyle, ile tylko zechcesz. Przykładowo strony typu Suchar na dziś wrzucam sobie do listy Rozrywka. Blogi trzymam w osobnej kategorii, strony z ubraniami również. Mam też takie listy jak: social media, marketing, teatr, kosmetyki, grafika i dzieje się. I teraz, gdy chcę sprawdzić jakie nowe, atrakcyjne oferty mają dla mnie linie lotnicze, to nie scrolluję całego fejsa, by odnaleźć je w gąszczu kotków i piesków, tylko wchodzę w listę dzieje się i tyle. Widzę wszystkie ostanie wpisy i jestem na bieżąco z nowinkami
  5. . Jak dodać fanpage do listy zainteresowań? Po kliknięciu przycisku Lubię to na danej stronce wyświetli się okienko, gdzie do wyboru mamy dwie opcje. Otrzymuj powiadomienia lub Dodaj do list zainteresowań. Po wybraniu drugiej opcji jest możliwość dodania już polajkowanych stron do zestawienia.
  6. Zabezpiecz się. Regularnie zmieniaj swoje hasła, ogranicz dostęp do treści, które publikujesz dla innych użytkowników Facebooka. Zajmie Ci to trochę czasu teraz, ale zaoszczędzi kłopotów i nieprzyjemności na przyszłość.

Mam nadzieję, że moje triki okażą się przydatne i od dzisiaj będziesz w stanie lepiej wykorzystywać swojego Facebooka. Stosując tę metodę zaoszczędzisz sporo czasu i może nie będziesz już przepadać na całe godziny przed komputerem ;) Jeśli znasz jeszcze jakieś sposoby, na uporządkowanie Facebooka to daj mi proszę znać, może uda nam się wspólnie udoskonalić tę listę!

Dziękuję Ci za poświęcony mi dzisiaj czas, mam nadzieję, że uważasz go za dobrze spożytkowany.

Życzę Ci miłego wieczoru, weekend już niedługo!

do następnego czytania!

Ania

PS Jeśli uważasz, że ten wpis mógłby przydać się któremuś z Twoich znajomych, to udostępnij go za pomocą poniższych kółek. Będę Ci ogromnie wdzięczna!

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu