fbpx

Zrób porządek z Facebookiem! #2

marnuje czas na fejsie

 

Pamiętacie pierwszą część tego wpisu? Pisałam tam o  podstawowych sposobach na zorganizowanie swojego profilu na fejsie. Jeśli jeszcze go nie czytałeś, to dobrze byłoby gdybyś nadrobił zaległości przed przeczytaniem tego tekstu, ponieważ jest on uzupełnieniem opublikowanej wcześniej treści. Właściwie jest to nowa zasada w moim życiu, którą zamierzam wprowadzić, by lepiej kontrolować czas spędzaniu na Facebooku.

 

Bardzo ważnym krokiem do uzyskania pełnej kontroli nad czasem spędzanym na portalach społecznościowych jest… określenie tego czasu. Narzucenie sobie limitu i dotrzymanie go. Można na przykład założyć, że wchodząc na Facebooka spędzi się tam 25 minut. Świetnym pomysłem jest ustawienie sobie alarmu w telefonie, który wyrwie Cię z wirtualnego świata. Czasowe ograniczenie pobytu na portalach społecznościowych nie jest jednak kluczem do sukcesu. Bo co z tego, że spędzasz na nich 25 minut, ale np. 5 razy dziennie?

 

Dlatego warto też ustalić sobie godziny, w których będzie się odwiedzało Facebooka. Nieraz łapałam się na tym, że wchodząc w wyszukiwarkę pierwszą literką na klawiaturze jaką wciskam było “F’, chociaż tak naprawdę miałam sprawdzić zupełnie coś innego. Wchodzimy na fejsa, żeby sprawdzić fejsa. Tak po prostu, bez celu. Zakładka Facebook wisi gdzieś z boku i odciąga naszą uwagę co parę minut. Wszyscy dobrze wiemy, że to największy pożeracz czasu, jaki kiedykolwiek wynaleziono. A przecież portale społecznościowe dają nam ogromne możliwości, jeśli tylko dobrze je wykorzystujemy. Z tego powodu postanowiłam sobie, że w dni szkolne będę zaglądać na Facebooka 2 razy. Raz po powrocie z uczelni, a drugi raz dopiero o 20.00. W weekend fejsa będę sprawdzać 3 razy. O 10:30, 15:00 i 20:00. Oczywiście nie chodzi o to, by skrupulatnie trzymać się wyznaczonych godzin, ale starać się raczej nie wchodzić na fejsa przed czasem.

 

Podsumowując, by osiągnąć pełną kontrolę nad czasem spędzanym na Facebooku należy:

  1. Wyznaczyć sobie godziny, w których będzie się go odwiedzało.
  2. Wyznaczyć sobie czas, który zamierza się tam spędzić i przestrzegać limitu.

 

To tylko dwa podpunkty, a sumiennie stosowane mogą dać ogromne efekty! Oczywiście, jeśli zastosujesz je wraz z techniką organizacji profilu na fejsie z wcześniejszego wpisu.

 

Macie jakieś swoje metody kontrolowania czasu spędzanego na portalach społecznościowych, pochwalcie się! Chętnie wypróbuję :)

Ania

 

PS Jeśli uważasz, że ten wpis mógłby przydać się któremuś z Twoich znajomych, to udostępnij go za pomocą kółek poniżej. Będę Ci ogromnie wdzięczna!

 

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia

Close Menu