fbpx

Co zrobić ze starymi notatkami?

Niedawno zapytałam na naszej Studenckiej Grupie Wsparcia, o to, co robicie ze starymi notatkami. Pisałam już jak pomocne są dziewczyny, prawda? No właśnie i tym razem przekonały mnie do pozbycia się starych notatek, a zaraz opowiem Wam dlaczego.

 

Może na pierwszym czy drugim roku studiów człowiek się nad tym nie zastanawia, ale już gdzieś w okolicach trzeciego, problem narasta. Sterty segregatorów wypełnionych skoroszytami, koszulkami i notatkami zajmują kupę miejsca! Trzymam je “na przyszłość”. Sama już nie wiem, co w tych segregatorach jest, ale podobno ma mi się to przydać. Skąd będę wiedzieć, że to akurat ten moment, skoro nie pamiętam nawet jakie materiały się tam kryją?

 

Co zrobić ze starymi notatkami.

 

Postanowiłam więc wyrzucić większość starych notatek. Wiem, że to spore przedsięwzięcie, ale chcę na to wygospodarować chociaż jeden dzień. Co zamierzam zrobić?

  1. Przejrzeć notatki z poszczególnych lat.
  2. Wyrzucić notatki – zapychacze, które nigdy już mi się nie przydadzą.
  3. Zostawić to, co trudno znaleźć w sieci, a nawet w książkach, czyli wszystkie listy ze specjalistycznym słownictwem.
  4. Poszukać akcji charytatywnej  zbierającej makulaturę i oddać im papiery. (Normalnie wyrzuciłabym je jako rozpałkę do kominka, ale uświadomiono mi, że ponoć papier do drukarki słabo się pali.)

 

co zrobić ze starymi notatkami

 

 

Zawsze myślałam sobie, że szkoda mi tych notatek, że przecież tyle na nie pracowałam. To jednak nie powód, by oprawiać je w ramkę i wzdychać do nich co wieczór, jak i nie jest to powód do tego, by zamknąć je na dnie szafy i strzec jak oka w głowie. Teraz zrozumiałam, że ten magiczny moment, w którym notatki powinny mi się przydać nigdy nie nadejdzie. Wiem już, gdzie szukać informacji w mojej działce i nie potrzebuję trzymać ich zamkniętych w garderobie. (Pomyśleć, ile ubrań się tam teraz zmieści. ;D)

 

Dla sentymentalnych mam jeszcze jedną propozycję. Jeżeli nie potraficie rozstać się ze swoimi notatkami, możecie zrobić z nich pufę do siedzenia. Wtedy zostaną one z Wami, a gdy nadejdzie ten magiczny moment użycia notatek w praktyce, Otworzycie tylko swoją pufę i gotowe!

 

 

 

 

Kiedyś obkleiłam starymi notatkami z przedmiotu, którego bardzo nie lubiliśmy prezent dla Oskara, żeby mógł je sobie porwać na kawałki, więc to też jest jakieś wyjście. A Wy jaki macie pomysł na stare notatki? Potraficie się z nimi rozstać?

 

Do następnego czytania!

Ania

 

To może Cię zainteresować:

Jak segreguję notatki.

POLECANE WPISY:

100 PLN zniżki na AIRBNB

Wskocz na Facebooka

Studencka grupa wsparcia